Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benzines vagy dízel?

Benzines vagy dízel?

Figyelt kérdés

Annyi mindent haklottam, hogy már nem tudom mi szerint döntsek. Ami lényeges: a munkahelyemre mennék vele napi szinten ami 8km.Évente atlagban 25000kmt autózom. Korábban dízelem volt, nagyon szerettem, de sok volt vele a baj ezért lecseréltem egy kis benzinesre, amivel nincs viszont, attól még nem szerettem meg. Nincs nyomatéka és sokat eszik. Kb 2010-es autóban gondolkodom. Audi a4 vagy mazda6 a kiszemelt. A kérdés, hogy a leírtak alapján mi lenne a jó választás és hogy a 8km tönretenné-e 1 éven belül a dízelt.

Köszönöm a valaszokat!


2018. nov. 29. 16:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen célra nem érdemes dízelt venni.

Ilyen rövid távon nincs ideje felmelegedni a motornak. Gondolj bele, elindulsz, mire odaérsz, addigra kb. bemelegszik. Viszont mentél vele 8 km-t hidegen, ami a dízeleknek nagyon nem egészséges, ráadásul sokkal többet is fog fogyasztani. Munka után ugyan ez hazafelé. Ráadásul ha részecskeszűrős, az is hamar tönkre fog menni bele.

2018. nov. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
benne*
2018. nov. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Napi 2x8 km az éves 4000 km. Milyen használat mellett jön össze a maradék 21.000 km?

Első kérdés, minek ekkora autó munkába járni?

Ha tényleg ekkora kell, akkor is inkább benzines és szívó. Egyik sem fog rendesen bemelegetni, de egy régebbi szívó ezt jobban viseli hosszabb távon.

2018. nov. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ilyen kevés autókázás tönkreteszi a dízelt, hamar bekoszolódnak a szelepek meg a lambdaszondának sem tesz ám jót. Hidegen terhelve pedig megölöd jóformán, leginkább a turbót. Attól hogy kevesebbet eszik előbb megölöd mint a benzinest. Persze ha időnként mondjuk havonta egyszer elmész vele egy indítással 30-50 km-ert úgy már járható út a dízel ha annyira dízelt akarsz, de akkor üzem melegen érdemes úgymond "kiégetni".

Ilyen kis távokra felejtős a dízel én annyit mondok.

Én nekem is van dízeles autóm amit imádok de munkába járáshoz hülyeség főleg hogy nekem 6 km csak oda. Hazafelé menet maximum 3 km-er töb ha teszek kitérőt valamerre, de akkor már 2 indítás minimum ami szintén nem tesz jót.


Amikor úgy lett pénzünk meg rájöttünk a párommal hogy havonta 2-3 alkalommal mindkettőnknek szinte egyszerre van szükségünk autóra, így abban maradtunk hogy veszünk egy nagyon alap benzines kis autót, amivel én csak munkába járok, meg néha a párom ha olyan helyre megy akkor azzal elmegy, vagy ha akkor kell neki autó amikor dolgozok akkor vigye a dízelest, mert ő azért messzebbre szokott járni ha szüksége van autóra.

Ő nyáron alapból motorral jár dolgozni, rossz időbe, télen pedig céges busszal.


Amikor meg hosszabb útra kell mennem, vagy megyünk valahová akkor a dízel autóval megyünk, mert akkor nem 10-15 km hanem minimum 40 km-ert autózunk egy indítással, és így már megéri a dízel.

Én mondjuk nem jártam meg rövid távú használatoknál, de mondta nekem egyik szerelő haverom aki intézte nekem a motor felújítást, ő szerelte ki, ő is vitte el, és ő is látta, meg az ismerősei is látták hogy azért látszik hogy az autó javarészt rövid távokon van használva, de örüljek hogy még akkor csak kisebb mértékben látták a koszolódást az autón. Mivel turbóból is vettem egyet bontottan amit felújíttattunk mondták hogy arra vigyázzunk hogy hidegen ne terheljük mert akkor hamar elfog kopni a csapágyazása, meg a lapátjai és akkor egy idő után kuka.


Ahogyan az eredeti turbó ami benne volt, azzal sem volt hű de nagy baj, csak úgy vettem meg az autót baromi jó áron hogy tudtam jól hogy a turbó csapágyas, és elég rosszul muzsikál. Ahhoz képest fél évig elvoltam vele, csak zavaró volt némileg a hangja,de semmit nem befolyásolt. Az előző gazdája mondta hogy a család nem vigyázott az autóra, ezért olyan amilyen.

2018. nov. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ahogy leírták , nem dízel kell , de te is megtapasztaltad már . Lehet spórolsz vele kmben fogyasztásban de ha beáll valami a fél autó árát kifizeted . Benzines , németből nagyobb mocisat vegyél vagy Skoda konszernt esetleg 1,6 -1,8 japánt .
2018. nov. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha nyomatékos autót akarsz, akkor a Le-kw adatot nézd.
2018. nov. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha csak munkába járkálsz akkor szerintem kocsit se vegyél!Ha sokat pályázol akkor kell dízelt venni,ha városban mászkálsz sokat akkor kell benzint.

Ha úgy döntenél hogy dízelt veszel akkor hetente vidd ki pályára és járasd jól át!

2018. nov. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az, hogy mennyire nyomatékos, nem azon múlik, hogy benzines, vagy dízel, hanem azon, hogy turbós-e vagy nem.

2 ezres turbóbenzin autóm van, néha fegyelmeznem kell magam, hogy ne úgy használjam, mint egy dízelt, mert nem tesz neki jót az alacsony fordulat, de felesleges pörgetni, mert amúgy is jól megy.

2018. nov. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!