Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van itt olyan, aki dízeles...

Van itt olyan, aki dízeles autón tanult meg vezetni, aztán benzines autót vett?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy miben különbözik a két autó vezetése, illetve mennyire nehéz átállni dízelről benzinre

2018. aug. 11. 14:23
 1/8 anonim válasza:
50%
Szinte mindenki dízelen tanul, mert olyat vesznek az oktatók. Nehezebben fullad le, mint egy benzines.
2018. aug. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A benzines kuplungja sokkal érzékenyebb, más különbség nem igazán van. Nekem dízelem van, meg kamionozok, de oda kell nekem is figyelni a bal lábamra, ha véletlen benzines autóba ülök, de nem nagy ördöngösség.
2018. aug. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kb. 3 lefulladásom volt mikor az 1.5 szívódízel Corsából átültem az 1.4-es szívóbenzin Astrába, ennyi volt az összes gond, hamar meg lehet szokni. Viszont nekem is úgy tanította az oktató hogy gáz nélkül induljak el, akkor sem, és most sem értem hogy ez miért volt jó... csak tönkreteszi az autót. Valaki azt mondta erre egyszer hogy így tanulják meg a kezdők a kuplunghasználatot meg dízelen sokkal könnyebb így elindulni mint benzinessel. Ez nem igaz mert simán el lehet benzinessel is, sőt 5. sebességig is elmegy alapjáraton az 1.4-es Opel.
2018. aug. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget! Még egy kérdés: Benzines autóval nem lehet lassan gurulni csak a kuplung használatával, úgy mint a dízelnél?
2018. aug. 11. 15:16
 5/8 anonim ***** válasza:

Benzines autóval nem lehet lassan gurulni csak a kuplung használatával, úgy mint a dízelnél?

persze,csak kicsit nehezebb ameddig nem ismered ki rendesen az autót

2018. aug. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nincs óriási különbség a kettő között.

Én benzinesen tanultam, a saját autóim mind dízelek voltak a mai napig. De néha van hogy benzines céges autó kerül hozzám. De nem okoz gondot. Az elején kicsit oda kell figyelnem, hogy a kuplungot nem megszokásból, hanem finomabban emeljem. És ennyi az össz-visz különbség. Abszolút megszokható.

2018. aug. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, én. Emelt alapjáratú turbódízel, művészet kellett hozzá, hogy lefullaszd. Aztán átültem az 1.2-es Renaultba, ami 1500-as fordulat alatt nem képes még a sebesség tartására sem :D Volt néhány lefulladás, sőt, mai napig is van, pedig alapvetően nem vagyok falábú. Na de ez ilyen, azért megmondom őszintén, nem volt olyan könnyű átszokni.
2018. aug. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

2. Ne égesd a kamionosokat ezzel a hozzá szólásoddal.

Nem érzékenyebb egyik kuplung sem, ha jó !!!!

2018. aug. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!