Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Csak langyos levegőt fúj a...

Csak langyos levegőt fúj a fűtésem hűtőfolyadék csere óta, miért?

Figyelt kérdés
Egy 2001-es 1.4 16v thaliáról van szó. Kb. 1-2 hónapja cseréltem rajta hűtőfolyadékot, és most vettem csak észre, hogy azóta csak langyos levegőt fúj. Csere előtt rendes forró levegőt fújt. Ha bemelegedett üzemi hőfokra a motor, és bekapcsolom a fűtést, akkor pár másodpercig meleget fúj, és utána lehűl. A fűtőradiátor slaggal ki lett mosva, kifújva kompresszorral, a rendszer feltöltve és légtelenítve. A csövek meleg motornál forróak, a termosztát új, és mégsem jó.

2018. nov. 29. 18:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Lehet, lelevegősödik megint, valahol.

Nézd meg, hol folyik.

2018. nov. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem fogy a víz belőle, végigfogdostam az egész rendszert, és teljesen száraz.
2018. nov. 29. 18:34
 3/6 anonim ***** válasza:
Lassan cirkulál a folyadék valami miatt. El van zárva valamennyire a folyadék útja.
2018. nov. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 veterán vas ***** válasza:
Lehet hogy nem a megfelelő módon légteleníted?
2018. nov. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Elméletileg az ehhez a típushoz leírt sorrend alapján légtelenítettem. Viszont a légtelenítéshez elég ha az utastér fűtése melegre van állítva, vagy a fűtőventillátornak is mennie kell?
2018. nov. 30. 01:38
 6/6 veterán vas ***** válasza:
Elegendő, ha a fűtéscsap a "meleg" állásban van, a ventilátort nem kell bekapcsolni. A víz cirkulációjának -és a rendszer esetleges levegő tartalmának- semmi köze ahhoz, hogy a fűtőmotor forog, vagy sem.
2018. nov. 30. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!