Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek megvalósítható?

Szerintetek megvalósítható?

Figyelt kérdés

Itt van a tél, megjöttek a hidegek.

Az ember ilyenkor lecseréli az autója gumiját télire.

Ugye ilyenkor a gumis friss levegővel fújja fel a gummancsokat.

Azt ugye mindenki tudja, hogy az autógyártók minden grammon spórolni próbálnak a károsanyagkibocsájtás csökkentése miatt.

Én is gumicsere előtt állok, így hát arra gondoltam, kreatívkodok kicsit.

Így hát az az ötletem támadt, hogy a gumis szakit megkérném, hogy mikor felpumpálja a gumikat, ne friss levegőt pumpáljon bele, hanem héliumot. Ezzel csökkentve a tömeget, a kocsi tömegét, ugye a hélium köztudottam felhajtóerővel működik, a gumi hangja is vékonyabb lenne, nem olyan öblös, mint a friss levegővel lenne feltöltve. Gondoljunk csak a hélium belélegzésére, ott is milyen vicces hangja lesz az embernek tőle.

A kocsi tömege csökkenne, a gördülési ellenállás és a zajszennyezés csökkenne, a fogyasztás is kedvezőbb mértékbe mozdulna el, na meg persze a környezetszennyezés is csökkenne, nem szennyeznénk a friss levegőt gumiszagú levegővel.

A szomszéd meg irigykedhetne, mikor jönni találna az 1000- es swiftjével.

Szerintetek megvalósítható? Nem fog a gumis úgy nézni rám, mint újkapú a borjúra, mikor megkérem, hogy héliumot pumpáljon a gumikba?

Más is csinál ilyet, vagy az én önnálló ötletem ez, amit akár le is védethetnék, hogy a saját szellemi termékem lehessen?


2018. nov. 29. 18:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Aha, ugyanolyan nagyszerű ötlet, mint a friss levegő csere a gumiabroncsoknál. Az sem volt vicces, ez sem az.


Egyébként nitrogénnel már töltenek gumikat, itt egy kis infó róla, hátha sikerül egy kis értelmet belédszorítani:


[link]

2018. nov. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Úgy érzem, végre egy újabb magyar Nobel díjast avathatunk nemsokára. Hogy ez a kiváló ötlet miért nem nekem jutott eszembe...
2018. nov. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
60%

Nem az első kérdésed már eza gumi fujkálás,.

De szerintem menj el orvoshoz hátha van valami gyógyszer erre is, addig amíg teljesen be nem golyózol.

2018. nov. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

1. Nem értelek.

2. Köszönöm.

3. Nem értelek.

2018. nov. 30. 11:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!