Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet a gond?

Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Opel astra J 1.4 Turbo benzin 2012-es autó műszerfalán kivilágított a motórkod hiba. Az autó semmi furcsát nem produkál. Egy napig világított majd mára eltűnt.


Viszem szervízbe, mivel lehet számolni?Ha a hibakód nem jelez a műszerfalon akkor is meg lehet állapítani a problémát?



2018. nov. 30. 10:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Hibakód kiolvasás össtege,pár ezer ft. Ezt biztos fizeted. Erre jön rá,hogy mit dob a gép. Lehet pár száz ft,vagy akár pár 100ezer is.Gyengébb minőségű benzintől,akármeddig.

Meg tudják mondani,miért jelzett. Az ECU nak van egy hibatároló része,ahol törlésig megörzi a hibákat.

Célszerű most törölni,és ha mégegyszer bedobja hibának,akkor javítani.

2018. nov. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Értem.


Ha esetleg nem a szakszerviznél teszik rá gépre hanem egy autószerelő ismerősöm akkor a szervizbe később látni fogják hogy bele lett nyúlva az autóba?

Garancia miatt kérdezem, mert ugye elvileg akkor elveszik ha máshoz viszem.


Nyilván szervizbe vinném elsősorban de sajnos rossz tapasztalataim vannak ...

2018. nov. 30. 11:11
 3/13 veterán vas ***** válasza:

Kérdező!

Milyen garanciára gondoltál egy 6 éves(!) Opelnál?

2018. nov. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
augusztusban vásároltam használt autóként márkaszalon kereskedésből és adtak rá 6 hónap garanciát
2018. nov. 30. 11:29
 5/13 veterán vas ***** válasza:

Tudom, hogy vannak ilyen-olyan reklámfogások, de:

Az Opel gyár talán 2 év(ill. 100e. km) garanciát vállal. (bocs ha nem jól emlékszem)

És akkor jön egy autókereskedő, aki fél év garanciát vállal egy X+1 tulajdonos által beadott, akármilyen előéletű 6 éves(!) autóra?


Ezt Te sem gondolhatod komolyan.....

2018. nov. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Pedig a három hónap alatt két garanciás csere is volt rajta..
2018. nov. 30. 11:52
 7/13 A kérdező kommentje:
Opel szalonban vettem nem használtautó kereskedésből!
2018. nov. 30. 11:53
 8/13 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Akkor én se értem mi a gond,ha van garancia. Irány a kereskedés.


Nem tudják visszanézni mikor volt utoljára gépen. Akár ha a mezei szerelő törli az ECU hibatárolót,akkor senki nem tudja megnézni utánna a hibá,végleg törlődil. Csak ha megint bedobja. Én olyan szerelőt ajánlok,akinek van OP-COM ja. Azzal lehet élő adatot nézni,és pontosabb.

2018. nov. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Tehát ha törli a hibát és bedobná újra akkor látják mégiscsak hogy törölve lett. és nem ők csinálták?


-az a baj a garanciával hogy ugyan volt olyan csere ami garanciával ment viszon 4-5x vittem oda az autot mire kinyögték h mi a baja (2-3 hét autó nélkül, munkábol kiesés) és nagynehezen rámondták a garit viszont benyögték h más alaktrész is cserére szorul ami viszont már nem garis.. és érdekes modon ezt az előző 4-5 alkalommal nem említették = ergo bizalom 0

2018. nov. 30. 14:51
 10/13 veterán vas ***** válasza:

Szóval, akkor ez mégsem garancia. :(

Mindössze arról van szó, hogy egy "élelmes" kereskedő, etikátlan módon próbál újabb és újabb ügyfeleket biztosítani a műhelye részére.

2018. nov. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!