Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek van esély arra...

Szerintetek van esély arra hogy valamikor úgy lehet jogsit szerezni Magyarországon mint Amerikában?

Figyelt kérdés
Ott nincs kötelező elméleti és gyakorlati oktatás, csak kresz és forgalmi vizsga. A forgalmi vizsga saját vagy ez okból bérelt autóval. Szerintem sokkal értelmesebb saját autóval mint olyannal amilyet lehet utána soha nem fog vezetni az ember.

2018. dec. 3. 12:36
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
70%

Tevedsz mert nem minden allamban vagy igy.

Itt nalunk mar gimiben oktatjak a vezetest es eloszor csak olyan jogsit kapsz hogy felnott mellett vezethetsz, kesobb vezethetsz egyedul is de csak nappal, 18 evesen meg korlatozas nelkul.

Az viszont igaz hogy ha 18 eves elmultal es akkor indulsz neki a jogositvanyszerzesnek akkor csak vizsgazni kell. Nekem 1 ora alatt meglett a jogsim es idopontot se kertem, csak besetaltam es mondtam hogy jogsit szeretnek. Rohelyesen konnyu volt.


Ennek a konnyu vizsganak meg is van az eredmenye mert rengeteg rossz sofor van. Nem indexelnek, lazan bevagnak eled a masik savbol, kovetesi tavolsagot nem tartanak, stb.

Azert ilyen egyszeru meg olcso mert itt auto nelkul nem lehet megelni es ha a nehezseg miatt sok amber nem tudna levizsgazni akkor nem tudnanak meg munkaba se jarni, bevasarolni, stb.

Ha meg az arat is felemelnek pl 500-1000 dollar lenne egy jogsi akkor sokan nem tudnak kifizetni.

Tomegkozlekedes nem olyan jo mint europaban.

2018. dec. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
73%
Ha magyarorszagon is ugy mukodne akkor megtobb hulye vezeto lenne az utakon. Ha meg sajat kocsidon vizsgaznal akkor az oktato hogyan allit meg ha valami hulyeseget csinalsz?
2018. dec. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Lehet most is (gondolom). Levizsgázol Amerikában, hazajössz, és honosíttatod a jogosítványod.

Komolyan beszélek, én 2006-ban költöztem haza, és így lett magyar jogosítványom.

Nem hiszem, hogy ha akkor ezt lehetett, és most már nem.

2018. dec. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
57%

Remelem nem fog ilyesmi tortenni.

Sot, en inkabb azt szorgalmaznam, hgy az USAban minden allamban kotelezove tegyek az x levezetett oraszamot oktato felugyeletevel.

15 eve elek itt, borzalmasan vezetnek az emberek. Ahogy elozo irta, nem tartjak a kov.tavolsagot, bevagnak index nelkul, a kozepso savbol kanyarodnak jobbra ugy, hogy a jobb savban levonek majdnem neki mennek. Elozni abszolut nem tudnak es amikor beallsz egy nagyi mogott tokolo 4-5 autos sorba olyan uton, ahol nincs leagazas vagy 10 merfoldon keresztul, akkor be$zoptad. Nagyon sokat vezetek, es nem telik el ugy nap, hogy ne futnek bele valami idiotaba. Ebbol a szempontbol Magyarorszag vezeto helyen van, mert ott sem tud mindenki vezetni, de ott legalabb tanitjak oket!

Ami meg a szulok-gyerek oktatast illeti: a fonokom felelmetesen rosszul vezet es o tanitja meg a fiat/lanyat vezetni. Mondanom sem kell a kissrac az elso honapban megtorte a kocsit meg kapott valami buntetest a rendortol, mert olyan "jol" meg lett neki tanitva minden.


A legtobb amcsi akivel beszeltem es szoba jott a vezetes es meghallottak, hogy Eu-ban hogy megy az oktatas, rogton azon kezdtek el lobbizni hogy de jo lenne ha naluk is lenne ilyen.

2018. dec. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, érdekes meglátások, és sok személyes tapasztalat. Szerintetek minden autósiskolás oktató és vizsgáztató jól végzi a feladatát?


Amúgy 5-1000 dollárt említett valaki, hogyha annyiba kerülne sokan nem tudnák megfizetni Amerikában. Sokan ezt Magyarországon se tudják megfizetni, pedig lehet lenne érzékük a vezetéshez.

2018. dec. 3. 19:41
 16/19 anonim ***** válasza:
50%
Magyarországon nagyon nehéz jogsit szerezni, szigorúak a feltételek (sok más országra is van rálátásom). Ennek ellenére semmilyen enyhítő intézkedéssel nem értek egyet, látod így is vannak gondok a közlekedéssel, és így is mindenkinek van jogsija.
2018. dec. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

"Sokan ezt Magyarországon se tudják megfizetni, pedig lehet lenne érzékük a vezetéshez."


Aki nem tud kiadni 2-300 ezret a jogosítványra, az hogyan és mit akar vezetni? Mert egy autót fenntartani sem két forint és azért már nem az 50 ezerért Lada korszakban élünk.

2018. dec. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Jogosítvány jó lehet munkakeresés szempontjából is, nem mindenkinek van saját autója de előny ha van jogosítványa.
2018. dec. 4. 09:08
 19/19 A kérdező kommentje:

Végigolvastam minden érvet. Szerintem is vannak olyanok, akik szereznek jogsit, de nem kéne vezetniük, vagy akiknek már nem kéne, mert idővel változtak meg a képességei. Valóban a gyalogosok és kerékpárosok is tanulhatnának kresszt, pl rendszeres, hogy kerékpáros átmegy a zebrán úgy, hogy tekeri a biciklit, amikor csak tolva lenne szabályos ( nyilván sok egyebet tudnátok még írni )


Ugyanakkor nem tartom jónak, hogy hogy is fogalmazzak, az autós oktatók monopol helyzetben vannak és lehetnek olyanok, akik lelkiismeretesen oktatnak, de vannak olyanok is, akik arra mennek minél több órát kelljen vezetni és direkt megzavarják, elbizonytalanítják azt, aki épp gyakorlaton van autóvezetésben.


Ez egy sok oldalú kérdés, a kresz szabályok fontosak szerintem is, nem ez a kérdés, hanem hogy esetenként nagyon túlbonyolított a jogsi szerzés az oktatók miatt.


Szerintem nem lenne rossz a tanuló jogosítvány, mert az az oktatók túl nagy "hatalmát" kicsit visszavenné. 30 percért közúton, ahol csak egyenesen kell menni 5000 forintos óradíjat elkérni nem korrekt, vagy beszéltem olyannal, aki mondta, hogy gyakorlatilag végig magyarázott egy "órát" az oktató, el se indultak, mivel egyes oktatók egyszerre 2-3 "órát" is elszámolnak úgy gondolják biztos belefér és spórolnak a benzinnel.

2018. dec. 5. 18:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!