Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorolaj hőmérséklet miért...

Motorolaj hőmérséklet miért nem éri el a 100 fokot?

Figyelt kérdés
Ha nyomok egy padlógázt visszahűti 75 fokra. Ahogy nyomom a padlót a mutató már megy is lefelé. De csak ha padlót nyomok. Mi lehet a hiba? Hangsúlyozom: a motorolaj hőmérsékletről beszélünk, nem a vízről.

2018. dec. 3. 16:43
 1/8 anonim ***** válasza:
A motorolaj hűtőt ennél a típusnál a hűtőviz hűti, ahogy megnő a motor fordulata, megnő az olaj áramlása, ezáltal a hűtése is.
2018. dec. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nyáron 40fokban hegynek felfelé nézted már?


A 75fok az terhelés nélkül elfogadható érték.

2018. dec. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ilyenkor nekem sem éri el, csak ha dinamikusabban vezetek. Ilyen hidegben 80-90 °C között szokott lenni, nyáron 100-120 °C.
2018. dec. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, nekem a dízel 6-os Golf mutatja az olajhőfokot, és abban 95 fok körül van. De csak városon kivül megy fel. Városban araszolgatva még a víz sem megy fel soha 90 fokig, nemhogy az olaj.
2018. dec. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

kösz a válaszokat, nyomtam mindenkinek a zöld pipát.


nyáron jobban felmegy, de akkor is picit a 100 fok alatt van. viszont szokott olyat is, napi első indításnál, mikor melegszik be, h pl 70-ről visszahűti 50-re, és olyankor nem nyomom a gázt... ez így normális szerintetek? nem fog kikopni a motor a 75 fok miatt?


egyébként volt egy termosztát csere, mert előtte meg melegedett és vissza nem hűtötte. 100 fok fölé ment az olaj hőmérséklet és olyankor letiltogatott fél egy órákra a motor. most nem tilt le, viszont idegesít, h neh kikopjon a motor a hideg olaj miatt.

2018. dec. 3. 22:06
 6/8 anonim ***** válasza:
Ideiglenesen le kéne takarni a hűtőt, legalábbis részben, de egyébként ez termosztát hibára utal. Lehetséges hogy nem maga a termosztát a rossz, hanem a fészke van kikopva, sérülve.
2018. dec. 4. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha a 70fokot elérte az olaj akkor onnantól nincs gond, a hétköznapi olajaknál és motoroknál.
2018. dec. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
a termosztát házat mondod? h ki van kopva
2018. dec. 5. 15:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!