Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi okozhatja azt a hibát hogy...

Mi okozhatja azt a hibát hogy hidegben nem működik az autóm központizár távirányítója?

Figyelt kérdés

Sziasztok !

Az a problémám, hogy ha például a házból megyek ki tökéletesen működik a kulcsról iráncsitható központi zár ,viszont ha kint vagyok és akarom nyitni /zárni az autót semmi hiába nyomógatom a gombot .Csak a kulccsal tudok bejutni .Ez most a hidegek beálltával jelentkezett , nyáron semmi baj nem volt .

Elemcsere megvolt , nem segített semmit . (Skoda Octavia 2 kombi

2007 1.6fsi)

Előre is nagyon köszönöm a hasznos hozzászólásokat !


2018. dec. 3. 19:38
 1/5 anonim ***** válasza:
erre én is kíváncsi lennék. nekem előző télen a céges citroen jumpy csinálta ugyanezt...amint kicsit melegebb lett az idő, gond nélkül működött, szintén elemcsere után is.
2018. dec. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A rossz minőségű elem a hidegben eldob néhány voltot. Elemcsere normális márkára. Meg ne olyat rakj bele, ami 3 évig állt valahol. Miután melegen nyílik így az elem a ludas.
2018. dec. 4. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálam ugyanez volt, egy 2004-es VW-nél, csak melegben nem működött. Csak akkor, ha kicsit átszellőztettem az autót.

Végül is azt a diagnózist kaptam, hogy a tekercs, ami veszi a távirányító jelét, a műszerfalba van építve és megsérülhetett rajta a szigetelő réteg és a hőmérséklet miatt kicsit tágul és talán valahol összeér.

Tekercs cserét javasoltak, de ez komplett műszerfal cserével járt volna, hagytam.

A fenti a rosszabb eset. Lehet maga a kulcs hibás, hidegben gyenge jelet ad.


Nálad hidegben nem megy. Azt próbáltad, hogy amikor már be van fűtve az utastér, próbálsz nyitni-zárni?

Esetleg meg kéne próbálni másik távirányítóval.

2018. dec. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat !

Kicseréltettem ma újból az elemet egy másik márkára (duracell) de így is ugyan az van .

Mikor már bevan fűtve az utastér akkor is ugyan ezt csinálja.

S az a probléma meg hogy az autót használtam vásároltam ( kb egy éve ) és csak egy távirányítós bicskakulcs van hozza .

2018. dec. 4. 14:49
 5/5 anonim ***** válasza:
Ugye megint fent áll az, hogy ki tudja hány éves az elem. A másik a vevő jele rossz, vagy a kulcs.
2018. dec. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!