Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nektek mennyi idő alatt fűt...

Nektek mennyi idő alatt fűt megfelelően az autótok?

Figyelt kérdés

Eddig áradoztam a Swiftről, hogy fél km alatt jön a meleg, ha 1 percet melegítem. Viszont a Fiesta melegítés nélkül azonnali indulás után számítva 3 perc után már ontja a jó kis meleget 0 celsius foknál.


Évjáratot írhatok meg típust ja és milyen üzemű a verda.


Kezdem, 1995 Swift fél km

Fiesta 1996 3 perc mind a kettő városba értendő, mire elhagynám a kisváros tábláját már vetkőzni kéne :)


Illetve, hogy indulásnák vártok e 1 percet, netán többet, kevesebbet?


'Köszcsyke a válaszokat előre is, mindenki fog kapni zöld pacsit.


2018. dec. 3. 21:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nekem kb. 3-4 km kell ahhoz, hogy érezni lehessen már egy pici langyosságot, kb. duplájánál már meleg. Fél-egy percig járatom indulás elött. Azért az se mindegy, hogy garázsból (netán fűtöttből) vagy a szabad ég alól indul valaki.

2007-es, benzines Swift.

2018. dec. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Csillag garázsom van. :)
2018. dec. 3. 22:18
 3/15 anonim ***** válasza:

1999-es Mazda 323 (Sedan), 1.5-ös benzines motorral.


Kb. 3-5 perc múlva melegszik be a motor üzemi hőmérsékletre.

Soha nem várok semmit, még amíg a garázst becsukom, addig is leállítom a motort.

2018. dec. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Azért az durva lenne, ha 5 perc alatt fűtene fel a motor. A víz meg az olaj, max. A motor tömb olyan 10-15 perc ilyen időben. Onnantól üzemmeleg az autó.
2018. dec. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
23 perc
2018. dec. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Az még hagyján, hogy 3 km kell a felfűtéshez, de a váltó sem vált fel végig, amíg nem üzemmeleg a motor+váltó együtt. Télen kénytelen vagyok kiálláskor melegíteni vagy 2 percet, és akkor is kell még 3 kilcsi.

1.5 GS aut. szwift.

2018. dec. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
73%

Trabant 601, 1990


2-3 perc és kellemes idő lesz az utastérben.

2018. dec. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
48%

Mindenféle autónál minimum 1 perc alapjáraton ketyegés hidegebb időben. Teljesen egyértelmű, hogy ez kell a motornak.


Renault Thalia 1.2 benzin 0 fok körül már 1 km után fújja a langyos levegőt. A víz még nagyon messze van a 90-től ilyenkor.


Kedvencem nekem is a Ford volt, Focus 1.6 TDCI 90 lovas, ahhoz képest hogy 15 km kellett neki, hogy 90 fokra melegedjen, már 3 perc alapjáraton ketyegés után képes volt langyos levegőt fújni. A Fordokban jó előfűtés van, vagy mi.


Golf 6 1.6 CRTDI, szintén extrém nehezen melegszik a motorja, és ez nem is fújja olyan hamar a meleget érdekees módon, több km kell neki. Szerencsére kompenzál az ülésfűtés.


Audi A6 3.0 TDI ez már 10 km alatt felmelegszik 90 fokra, de langyos levegőt is csak pár km után fúj, ezt megoldhatták volna jobban is, mert amúgy fullos verzió, ehhez képest egy Focust hamarabb befűtök.


Daewoo Matiz is kedvencem, régebben jártam azzal is. Beindítottam, 1 km múlva már forró levegőt fújt, seperc alatt meleg volt az utastérben. Bár a méretéhez képest amennyi benzint zabált, illik is fűtenie rendesen.

2018. dec. 3. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Skoda Fabia I. szériás, régi MPI-s: 5-6km. megtétele után.
2018. dec. 3. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy a motorhőmérsékletre gondol hanem magára a fűtésre!


Régi kocsiknál valóban meg kellett várni amíg a kis körön lévő víz felmelegedett, ez nagyobb köbcentis dízelnél hamarabb, kisebb köbcentis benzinesnél később történt meg.


Viszont az új autókba már tesznek elektromos fűtést ami indítás után kb. 20 másodperccel már meleg levegőt nyom amíg fel nem melegszik a rendes fűtőradiátor és kikapcsol.

2018. dec. 4. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!