Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nektek mennyi idő alatt fűt...

Nektek mennyi idő alatt fűt megfelelően az autótok?

Figyelt kérdés

Eddig áradoztam a Swiftről, hogy fél km alatt jön a meleg, ha 1 percet melegítem. Viszont a Fiesta melegítés nélkül azonnali indulás után számítva 3 perc után már ontja a jó kis meleget 0 celsius foknál.


Évjáratot írhatok meg típust ja és milyen üzemű a verda.


Kezdem, 1995 Swift fél km

Fiesta 1996 3 perc mind a kettő városba értendő, mire elhagynám a kisváros tábláját már vetkőzni kéne :)


Illetve, hogy indulásnák vártok e 1 percet, netán többet, kevesebbet?


'Köszcsyke a válaszokat előre is, mindenki fog kapni zöld pacsit.


2018. dec. 3. 21:56
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

2006 Jetta, 1.9 PDTDI és 2012 Octavia 1.6 CRTDI.

Mindkettő kb 1 km után langyosat, 2km után már meleget fúj a gyári PTC-nek köszönhetően.

1990 Lada 2107: 3-4km után langyos, 5-6-nál már forró.

2018. dec. 4. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Fél km,vagy 3 perc nagyon nem mindegy!😃😃


Én is a 3 percesre szavaznék mert az nem fél km!😂

2018. dec. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

2018 Volkswagen T-ROC benzines.


Maga a fűtés pár perc után már adja a meleget, de az ülésfűtést kb fél perc után lejjebb kell venni.


Indulásnál nem nagyon szoktam direktben várni. A GPS beállítása, vagy egy zene kikeresése ad a motornak kb fél percet :)

2018. dec. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Yaris 1.0, 1999.

Iszonyú sokáig tart, talán 5 km is s akkor még nincs topon. Szabadban tartott autó, nincs járatva és az első közel 1 km viszonylag rossz út.

Kb. 10 perc? Sosem mérem s ez nem hirtelen megy, de valami efféle. Télen nem poén, de ennyit kibír az ember, utaztam én 3 fokos esőben is motoron, órákon át... Úgyhogy van mihez viszonyítanom.

2018. dec. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Beindítás után kb fél percen belül langyosat fúj, mert automatikusan bekapcsol az elektromos kiegészítő fűtés. Amíg hideg az utastér és van "ülésfoglaltság" az ülésfűtés is automatikusan bekapcsol. Ahogy melegszik az utastér fokozatosan kapcsol egyre kisebb fokozatra, majd ki is kapcsol magától. Néha a kormányfűtést is benyomom. Azt sajnos manuálisan kell ki-bekapcsolni.

Ha az a kérdés, hogy a hűtőfolyadék mennyi km alatt melegszik be, az már más kérdés. Mínuszokban kell neki 8-10-12km is, hogy elérje a 90 fokot.


2018, Opel Astra K, dízel.

2018. dec. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!