Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megtartsam, eladjam? Tanács...

Megtartsam, eladjam? Tanács kéne! (bőv. Lent)

Figyelt kérdés

Szóval van egy '92 es opel astrám.

Minkét oldalon koroodált sárvédőívekkel (típushiba) és esztétikai hibákkal a kasznin (karcok, kis horpadások, kavicsfelverődés), de hát 18 éves...nem új kocsi.

lejár róla a műszaki októberben, és hát kéne rá költeni...

úgy számoltam mindennel együtt olyan jó 50 ezer kéne (új sárvédőívek, beszereltetés, festés), + műszaki vizsgadíj....

és qurvára le vagyok égve, nincs melóm, nem tudom hogy lesz...

A kocsiért max olyan 150 ezret ha kapnák, ha eladom, viszont tehát ha vennék másmilyen kocsit, akkor ebbe az árba már benne kéne legyen az átírás is (kb 80 ezer, da attól függ hány ccm-es a másik kocsi).

családiasabb kocsi kéne, tehát nem ilyen kispolszki, meg maruti 800....

Most adjam el, és vegyek valami öregebb kocsit, vagy költsek rá kb 100 ezret, ami egyrészt nincs, másrészt pedig sosem látnám viszont?

Mit tennétek? Mindenképpen kell valami kocsi munkám miatt, ami ugyan most nincs, de ha kocsi nincs az sem lesz....


2010. jún. 27. 13:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ha eladnád,a 150ből(amiből 80 az átírás) SOKKAL rosszabb autót kapnál csak,de jobbat biztosan nem!50 ezeret azért még megér,ha viszont nincs munkád,akkor ne csináltasd meg a műszakit októberben,hanem csak ha majd lesz rá pénzed,és addig kibírod autó nélkül.
2010. jún. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

nem tudom....

néztem neten 100 ezerért elfogadható állapotú régi swifteket....

és azokat sokan dícsérik, hogy miket kibírnak..., még ha alkudok kicsit, meg is lenne az átírás költsége, vagy legalábbis pár ezer híjján, annyi meg valahonnan csak összejönne....

vélemény?

2010. jún. 27. 13:26
 3/15 anonim ***** válasza:
ha eladod én lehet megvenném, persze előtte kellenének plusz infok. írj emailt!
2010. jún. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Szerintem az Opel Astra egy jó kocsi. Én nem adnám el a helyedben -a jelenlegi helyzetedben-, mégha költeni is kell rá.
2010. jún. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
vond ki a forgalomból ideiglenesen...6hónap...az alatt biztosítás sincs...semmi...műszaki is akkor kell rá ha akarod használni...
2010. jún. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Hát kell neked ettől jobb????????


[link]

2010. jún. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Én inkább költenék rá 50-et mint eladnám aztán isten tudja milyen suzukit venni belőle. Ennél legalább tudod mi a hibája.
2010. jún. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

50-ből nem biztos hogy meglesz a műszaki. Nekünk volt 50-ezer vizsgával együtt úgy hogy csak fékbetéteket kellett cserélni meg a kézifék volt rossz.

Szerintem add el és gyűjts pénzt hozzá és ha lesz munkád meg pénzed akkor vegyél. Munkába járáshoz valakinek elengedhetetlen a kocsi de ha valaki munkanélküli akkor megvan kocsi nélkül is.

Ha szakmunkából élsz tehát akkor dolgozol amikor éppen akad egy kis maszek és ahhoz kell a kocsi hogy a szerszámokat vidd, akkor ne add el hanem vidd el műszakira mert ha eladnád akkor 150.000ből nem kapsz úgy autót hogy át is tudd íratni, esetleg műszaki nélküli autót de akkor meg ugyanott tartasz.

2010. jún. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100ért nem találtam swiftet, csak külföldi papírosat, vagy töröttet
2010. jún. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ha a "vasalással",festéssel megáll 50 ben,akkor tartsd meg.

Suzukit NEEEEEEEE!

38/F

2010. jún. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!