Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megtartsam a babámat vagy...

Megtartsam a babámat vagy sem? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
18éves vagyok és még gimnáziumba járok, ez az utolsó évem. Pont az érettségi környékén születne a baba. DE nem is ez a legnagyobb probléma, hanem hogy a párom nem akarja a babát (24éves). Vajon miért nem? Az rendben van, hogy nem terveztük, meg hogy minden megfog változni, de nekem nem lenne szívem elvetetni. A szüleim sem nagyon örülnek neki, de biztosan mellettem állnának. De hogy ha a párom nem akarja a babát akkor mi értelme van, hogy apa nélkül nőjön fel? Szerintetek megváltozik a véleménye?
2011. okt. 21. 14:19
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
81%

Ha megtartod,akkor is találhatsz még párt magadnak!!!

Ne dobd el a pici életét,csak mert a párod nem akarja!!amúgy lehet "menet közben" meggondolja magát!!!

2011. okt. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
75%

Egyet értek az elsővel.

Mondjuk mi megtartottuk, a párom szerette volna megtartani, de ha nem akarta volna, akkor is megtartottam volna.

17 éves 26hetes kismami:))

2011. okt. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
91%
Egyetértek az előttem szólókkal! Ha megszületik a baba, találhatsz neki később "apát". De ha pl. 25 évesen, tervezetten születik majd babát, a párod ugyanúgy elhagyhat, ugyanúgy felnőhet apa nélkül a gyerkőc, úgyhogy emiatt ne dobd el az életét!!!
2011. okt. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
92%
Így jártál, ezt hozta az élet. Te tudod, milyen körülmények között élsz, mondjuk én nem mondhatok objektív véleményt, mert abortuszellenes vagyok, személyes okok miatt. Öt évet vártam a lányomra, így az én álláspontom nem releváns. Viszont abba gondolj bele, hogy mi van, ha most elveteted, és ne adj Isten soha többet nem lehet gyereked.
2011. okt. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
97%

Szeresd a babát!

A párod meggondolhatja még magát. Ismerek ilyet. Kézzel lábbal hadakozott a gyerek ellen, majd megőrült, most meg a legjobb apuka.

Ha mégsem marad melletted a párod, nem lesztek egyedül hiszen ahogy írtad, a szüleid támogatnak.

A hozzáállásod alapján azt gondolom, hogy lelkileg nagyon nagyon megviselne téged, ha nem tartanád meg a babát.

Jó döntést kívánok és sok boldogságot!

2011. okt. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
44%

Én nem tartanám meg. Könnyű más farkával verni a csalánt, kedves válaszolók...


Eltartani ki fogja?

2011. okt. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
45%
Én pedig azt mondom, hogy még tanulj és élj egy kicsit.... gyereked lehet még sok, de az ebben a korban adott élményeket semmi nem pótolhatja és ezek szükségesek ahhoz, hogy boldog felnőtt légy, visszagondolj ezekre az időkre stb.. Nagyon fontosak ezek a lelki fejlődésed szempontjából is, ugyanúgy mint egy gyereknek. Fel kell építeni egy életet. Ha pedig egy korszakot kihagysz, az is a te döntésed, de visszajönni ez már nem fog.
2011. okt. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
77%
Ezt csak te tudhatod. Ne az legyen a visszatartó ok, hogy a fiú nem akarja. Azon gondolkodj el, hogy TE elég érett vagy-e már egy gyermek felneveléséhez, meg fogsz tudni-e adni mindent neki, amire szüksége lesz a felnövéshez. Úgy gondolom, hogy ezt nagyon meg kell rágnod, jó lenne, ha a szüleid is segítenének abban, hogy el tudd dönteni, hogy józan döntést hozz, mert csak azért megszülni, mert "nem akarod "megölni"", nem szabad.
2011. okt. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
97%

Nem biztos, h a párodnak megváltozik a véleménye, sőt lehet nem is akarja a láthatást se.

De ettől függetlenül az a kis élet nem tehet semmiről. Lett, megfogant, élni akar.

Nagyon nehéz döntés, de én mindig arra szavazok, hogy a gyermek ajándék, az abortusznak meg van számos "mellékhatása", amiről "elfelejtenek" szólni, vagy nincs a köztudatban.

2011. okt. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
97%

Szia. Ha nagyon nem szeretnéd elvetetni akkor tartsd meg :)

Főleg ha lenne segítséged (pl. szülők)

Amúgy én is tavaly voltam 12-es (végzős) és nekem is volt egy osztálytársam aki teherbe esett és pont írásbelire volt kiírva (akkor is született meg a baba). így nem érettségizett május-júniusban viszont most október-novemberben megcsinálja. Már az írásbeliken túl van. És az évet pedig magántanulóként járta, így ha vizsgálatokra kellett mennie akkor nem lett beírva hiányzónak, de bejárt az órákra, meg is lett az év végi jegye mindenből. Meg még annyi, hogy nem "ballagott", mert akkor már nagyon a végén volt a terhességnek, úgyhogy április 20 körülig járt suliba.

2011. okt. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!