Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Létezik olyan autókereskedő,...

Létezik olyan autókereskedő, aki nem ver át és nem sunyi? Tudom hogy keresnek rajta és ebből élnek, de mégis, nagyon de NAGYON sok rossz tapasztalatom van velük, mind eladásban, mind vásárlásban.

Figyelt kérdés

"használt autóját felvásároljuk"


Nost, itt kéremszépen nyár végén amikor bemondta anyukám, hogy egy 307-es CC-t szeretne eladni, csak úgy lecsapta a telefont. Felhívtam, hogy most ezt a viselkedést kérdőre vonjam, nekem is lecsapta.


Még egy gyors történet. Elakartunk adni egy nissan primérát amit beadtunk bizományiba. 3 hónap alatt nem tudta eladni az autót azért a vicces árért, amit akartunk az öreg autóért.... persze valójában 3x-os áron próbálta, ezéárt nem ment neki. Amikor közöltük hogy elhozzuk az autót, elvágták az ékszíjat benne.... szerencsére észrevettük és hatalmas botrány volt....


Másik szépség, amikor bemegyek a kereskedésbe és a roncsot adják el.... szó szerint piaci ár felett roncsot. Minden baja van. egyszer elakartak adni nekem egy olyan autót amiben nem volt szervó, természetesen azt mondták hogy csak rossz, ezért olcsóbb. Na de a szerelő akivel elmentem megnézni, rögtön kiderítette hogy nincs is benne, valamint széjjel van hajtva.


A kérdésem. LÉTEZIK egyáltalán olyan kereskedő, vagy kereskedés, ahol azért a jó hírnév és becsület is számít? Értem hogy üzlet, nade azért ez mindennek a teteje.


Budapesten lakom, itt tapasztaltam ezt.


2018. dec. 9. 20:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia! Én is pesti vagyok és épp árulom az autóm illetve venni szeretnék egyet, használtan.

Hívott pár kereskedő, hogy megvenné az autóm de mivel ők mind áron alul fizetnének érte így majd akkor adom el nekik ha nagyon muszáj lesz.

Senki sem csapta rám a telefont és mind normális volt. Nem tartom életszerűnek, hogy 2x is rátok csapta bárki is a telefont.

Sosem adnám bizományiba az eladandó autóm, nem tudom ennek mi értelme, majd eladom én, felesleges másokat bevonni.

Igen az autótelepeken sok hulladék autót láttam, el sem kellett vinnem átnézetni mert üvöltött róla, hogy pörgetett órás vacak amit túlárazva próbálnak elsózni. Ezért fogok magánszemélytől autót venni. Sok helyen elzárkóznak az átnézetéstől, és sokan lobogtatják az ember képébe a szervizkönyvet, amiről tudjuk, hogy semmit nem ér mert lazán hamisítják, bepecsételik, beírják.

36N

2018. dec. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nos, ez úgy történt, hogy édesanyám felhívta, megkérdezte tőle hogy mennyit szeretnbe, mondta, majd a kocsi típusát, és erre lecsapta. amúgy nem tudom szabályzatba ütközik e, de szívesen be is linkelem az oldalt, ahol fent van a telefonszám amin hívtuk....
2018. dec. 9. 21:31
 3/8 anonim ***** válasza:
Olyan autot vesz be amilyet akar, nem kotelwkessege semmit megvenni ahogyan neked sem
2018. dec. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 LeniDavisJr ***** válasza:
Nincs tisztességes autókereskedő! 1 kivételével minden autómat amit vettem eddig, azt csak magánszemélytől, amit még eladtam, azt saját magam adtam el magánszemélynek. Annál az egynél megtanult ám aleckét egy életre.
2018. dec. 10. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Pedig vannak tapló kereskedők.

Első autómat kerestem tavaly és voltak sztorik. Középsulis voltam és haverommal mentünk megnézni egy Mazdát sashalomra. A kedves tulaj konkrétan kizavart hogy "menjünk máshova szórakozni". Többet a büdös életbe nem megyek oda.


Az autók nagy része le volt rohadva. Később már előre telefonáltam hogy megkérdezzem mennyire rozsdás az alja. Emberünk a telefonba biztosított hogy "Áh, ez karban volt tartva. Hölgyé volt. Fényezés egy-két helyen hajszálkarcos, de rozsda sehol!" Leautózok 100 kilométert, leteszem az autót a kereskedés előtt. Elkezdek besétálni, észreveszem az autót és a -2es szememmel szemüveg nélkül láttam hogy több a rozsda az alján mint minden más összesen. Nem viccelek, nem rozsdás volt a küszöb hanem már nem volt alja. Kereskedő kiszúr, odajön hogy segíthet-e. Kérdezem hogy mi történt tegnap óta hogy ezt így megette a rozsda. Erre elkezdi lökni a dumát hogy "Hát ezek már idős autók, ez ezzel jár, de rendbe lehet hozni". Jah, mindent rendbe lehet hozni, csak nem mindegy hogy még egy 400 ezret kell-e lakatolásra költeni megvétel után vagy sem.

Később volt olyan aki a rozsda kérdésre őszintén elmondta hogy hát igen, a hirdetésbe "elfelejtette" beírni, de nemsokára leszakad az alja, és volt olyan aki mikor megkérdeztem az addig hízelgő kedves hangja eltűnt, egy egyszerű "kr va anyád" kijelentéssel letudta és rám vágta a telefont.


De a kedvencem egy úriember volt aki egy A3-ast árult. Felhívom telefonon, és mondom hogy érdekel az autó. Mondta hogy rendben van, akkor másnap találkozzunk x parkolóban. Csak hogyha lehet ne késsek mert akkor gyorsan pénzezünk meg megírjuk a papírokat és ő neki tovább kell mennie időre. Itt mondtam hogy akkor várjunk csak egy kicsit, mert én még átnézném az autót mielőtt megveszem. Erre elküldött a p csába hogy ő feltett a hahura képeket, azt lehet nézegetni és ő neki az idejét ne húzzam mert elege van és csak akkor hívjam ha meg is akarom venni. Szóhoz se jutottam úgy leb szott.


Egyedüli őszinte ember egy alkalmazott volt pesten aki miután kinyitotta nekem az autót hogy megnézhessem rákérdezett hogy első autó lesz-e. Mondtam hogy igen. Rám nézett majd azt mondta hogy akkor ezt ne vegyem meg, mert lehet nem látszik rajta de egy kalap szr, ő eladja nekem ha akarom, de nem nyúlna szrba a helyembe. Rendes csávó volt.


Végül magánembertől vettem. Amit tudtam átnéztem, de így is értek meglepetések. 160 ezret kellett utána egy éven belül csak helyrehozásra költeni, és még nincs vége. Most már nagyobb tapasztalatom van, nyilván több mindent át tudnák nézni. De így is a fél évnyi keresgélés után a legkevésbé szrt sikerült megvenni úgy érzem.


Szerintem ezeknek annyira nem számít. Nem nagyon vannak visszatérő vásárlók. Az emberek Magyarországon sok időre vesznek autót, és úgyis mindig a legolcsóbbra mennek ugyan azon típusból, nem arra hogy ez a múltkor rendes volt-e. Akkor is ha az AAA autó a különleges taplóságukkal szerzett egy elképesztően rossz online hírnevet maguknak, jól megélnek.

Nem szabad megbízni senkiben.

2018. dec. 10. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Természetesen sok tisztességes kereskedő van. Aki sok éve egy helyen, ugyanazzal a telefonnal üzemelteti, az nem kockáztatni a jó hírét. A kiválasztott autót pedig át kell nézetni, ha biztosra akarsz menni.

Igen, a kereskedő nyerni akar az autón. Ezért olcsón vesz. Rengeteg rossz példa is van, taplóm csaló stb. bandák, de ezekről ordít úgyis... kerülni kell őket.

Ha pedig azt hiszitek,a magánszemély eladó nem trükközik, akkor nem nagyon ismeritek a piacot.

2018. dec. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A magán is be akar csapni, ne aggodj! Volt, hogy 120km-be fájt, hogy a majma bekamuzott mindent:így egyben van, úgy nem rozsdás, egy év műszaki... Odamentünk, a kocsinak nem volt felfügesztése, és 3 hónap volt az az egy év műszaki... Képes volt ott a helyszínen a kirohadt küszöbre azt mondani, hogy felületi rozsda!!! :) Kinevettük, hazajöttünk.

Nekem az jött be, hogy márkakereskedés beszámított autói közül választok. A legtöbbél van rá egy év garancia motorra, váltóra, volt is, hogy szükség volt rá. Nyilván kicsit drágábbak, mint a nepperek, de legalább nem tűnnek el a ködben, ha valami ultragáz van.

Régen nekem is kínált kereskedő a kocsimért 500.000-et, amit végül magánban 850-ért adtam el... Lehúzósak.

2018. dec. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A felületi rozsda az jó duma. Ami rozsdás az rozsdás. Aminél elindult a rozsdásodás ott nincs csodaszer. Az sokba kerül.

Ha TÉNYLEG csak felületi az a rozsda akkor is ugyan úgy ki kell vágni a lemezt, és újat hegeszteni be a helyére.

Ezek a gittelgetős meg átfestős megoldások pont arra jók hogy addig tartsanak míg eladják a kocsit.

Jó duma ez a felületi rozsda.


Hidd el. Beszívtam rozsdás szrral. Nem buli.

2018. dec. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!