Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tempomattal lassításnál...

Tempomattal lassításnál lefékezi picit a kereket, vagy csak motorféket használ?

Figyelt kérdés
(Audi A6 C5)

2018. dec. 10. 20:25
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Ha húzod a kart lefele, akkor igen, lassítani fog. Az Abs szivattyú biztosítja a fékező nyomást a fékkörön. És a féklámpát is kapcsolja.
2018. dec. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%
Ja, azt elfelejtettem, hogy nyilván csak “set”- elt, bekapcsolt tempomat esetén fékez, ha lefele húzod a kart.
2018. dec. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Sejtettem! köszi.:)
2018. dec. 10. 21:46
 4/7 anonim ***** válasza:
Csak elveszi a gázt, nem fékez bele.
2018. dec. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy van olyan típus, ami esetleg bele is fékez, én még nem hallottam róla (persze ez semmit nem jelent).


Viszont amiket eddig vezettem, az mindegyik csak motorféket használt.

2018. dec. 11. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A tempomattal a gázpedált kezeled csak lehet rögzíteni a sebességet.
2018. dec. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Utolsó, tévedsz. A kezdetleges tempomatok ilyenek.

A korszerűbbek fékeznek is. Lejtőn pl, mikor a kocsi a beállított sebességet X%- al(ca.10%) túllépi. Ezt az Abs szivattyú segítségével teszi meg. Ha nem hiszed, keress egy tempomatos autót és egy combosan meredek lejtőt. Ha ilyen nincs, az audi modellei karos tempomattal vannak szerelve, meg tudod nézni, úgy, ahogy fentebb írtam. Beállítod a tempomatot pl. 100km/h- ra, majd a tempomatkart elkezded húzni lefele, lent tartod, érezmi fogod, h elég intenzíven fékez. Nem motorfékkel, hanem rendes üzemi fékkel.

2018. dec. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!