Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Aki nem akar "drága" autót az...

Aki nem akar "drága" autót az általában irigykedik, vagy valóban nincs rá igénye?

Figyelt kérdés

Nem tudom ki hogy van vele de azért aki ült komolyabb autókban mint S Mercedes, Audi A8, Porsche Panamera és hasonlók az szerintem tudja hogy ezeket élmény vezetni, élmény ránézni.


Egy Opel Corsában vagy bármilyen tucatautóban mit lehet élvezni?



2018. dec. 10. 23:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem igénye, pénze nincs rá, hogy egy lakás árával megegyező értékű autóval furikázzon. Ha lenne annyi pénzem akkor is meggondolnám hogy olyan autót vegyek-e belőle.

Egy tucat autóban azt lehet élvezni, hogy nem kell fagyoskodni a buszmegállón és olcsón elvisz A-ból B-be.

2018. dec. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
94%

Nekünk (azon túl, hogy nem telt másra)nem élményre kell autó, hanem merőben praktikus dolgokra. Bevásárolni, eljutni valahova.

Élményre motor, bicikli, láb van. Mindhárom teljesen más élmény s bár nyilván van autó, amit élmény vezetni, nem hinném, hogy engem az valaha is érdekelne. Előbb vennék 4 motort, mint egy újabb autót a kis guruló, gyorsulni alig tudó kisautó mellé. Szerintem OK, hogy nem mindenki ugyanazt keres egy autóban, illetve hogy másban találja meg az élvezetet.

2018. dec. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
85%

Én pl. abszolút nem irigykedek, sőt! Inkább sajnálom azokat, akiket ez a materiális világ fogva tart és felesleges fogyasztási cikkek foglyaiként élik le életüket és töltik ki mindennapjaikat.


Szerintem a praktikus és józan gondolkodáshoz kell egyfajta spirituálisan fejlettebb szint annak, aki ezt meg akarja érteni.


Magam részéről beérem egy jól működő, nem túl drága és könnyen fenntartható autóval, ami megteszi azt, amire szolgál: elvisz A-ból B-be és ha élményeket akarok, akkor a családommal vagyok, nem az autómat nyüstölöm. :D

2018. dec. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Ültem már "komolyabb" autóban, voltam többször is BMW vezetéstechnikai tréningen, alapvetően a munkámhoz kellett, de amúgy is jó élmény volt. Azt kell mondjam, hogy amivel azok az autók többet tudtam azokat a dolgokat közúton úgyse használnám ki. Nekem arra kell az autó, hogy biztonságban eljussak A-ból B-be, slussz. Persze van igényem bizonyos kényelmi elemekre (pl.: klíma), de ennyi. Így ugyan ha nagyon akarnám megtehetném, hogy vegyek egy "komolyabb" autót, de jelenleg tökéletesen elégedett vagyok az alsó-középkategóriás kombimmal és a pénzemből inkább utazok, gyereket nevelek, családi házra gyűjtök.
2018. dec. 11. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
A gondolatmenetedben ott a hiba, hogy azt feltételezed, hogy az autó mindenkinek egyfajta élvezeti cikk. Ehhez képest a legtöbbeknek egyszerűen egy használati tárgy, ami megkönnyíti a közlekedést. És ha az Opel Corsa képes kielégíteni ezt az igényt, akkor minek fizetné érte az ember a sokszorosát? Amivel több lenne egy Porsche, pont azt nem használná ki soha az ember.
2018. dec. 11. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
81%

En egy Bentley-t vezetek munkaidoben, es hetente-kethetente egyszer mennem kell egy kort ("karbantarto futtatas") egy Ferrarival. Nekem nem elvezet, hanem munka. Sosem vennem meg egyiket sem (nekem egy Mazda CX5-om van, egy eve vettem ujonan, nem elvezeti cikkent, hanem mindennapos hasznalatra, munkaba jaras stb.). Elvezeti cikkent inkabb egy olyan nyaralast valasztok, amikor nem egy zimmerferi szobat kell berelni (vagy airbnb-t stb)

Az auto nem elvezeti cikk, hanem hasznalati targy.

2018. dec. 11. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
62%
6-os vagyok, amikor meg Magyarorszagon eltem, egy 14 eves kispolszkim volt, ket gyerekkel ugyanugy elvitt mindenhova, mint most a Mazda. A kocsi NEM elvezeti cikk!
2018. dec. 11. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
69%
A baj az, hogy jogosítványt adnak azoknak, akik a közlekedést "élmény"-nek tekintik...
2018. dec. 11. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
79%
Mo.-n az autópályán való max. seességhatár 130 km/h., de akinek a fent említettek vannak, azoknál más a határ. Éppen elég lenne ezt használni, valamint minden autó lényege, hogy A-ból B-be eljuttasson, akkor meg miért kell egy hodály? Nem mindenkinek van Eisnteini tudása, hogy A8-a legyen, így egy Corsa is megteszi sokaknak...
2018. dec. 11. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
68%

Az a baj hogy hiába van drága autóm bemegyek a koszos büdös budapestbe. Mintha vennék egy szép fotelt és beulnek a szemétdomb közepére vele.

Így a drága autó néhanapján van használva az olcsó meg naponta.

Az olcsó kell az élethez a drága meg értelmetlen csak akartam egyet és megvettem mert nekem az kellett.


Ebből kovetkezik:

Ha nem akartam volna drága autót akkor nem vettem volna de megtehettem volna.


Az is következik hogy aki nem akar drága autót még nem biztos hogy tudna is venni

2018. dec. 11. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!