Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót vennétek hegyek...

Milyen autót vennétek hegyek közötti gyakori autópályázáshoz?

Figyelt kérdés

Németroszágba költöztem mellé egy középhegységbe, tegnap lenyomtam Derzdáig és vissza nagyrészt hegyek között autópályán összes 630 km-t egy 1400 cm3-es 75 lóerós 19 éves (!) Honda Civic-kel.

Eddig ezzel az autóval autópáylán minden rendben volt tartós 130-at sík terepen bírta gond nélkül, volt hogy egy nap 1000 km-t is lenyomtam vele. Viszont eddig hegyek között még nem mentem vele soha. Kelet Európában nincs a hegységen átvinni az autópályát általában, de németet nem érdékli az felviszi a hegyoldalra is. Ebből kifolyólag mikor hegyen felfelé kellett menni autópáylán azt hittem hogy az 1400-as motor szétesik darbokra, olyan hangja volt hogy le se merem írni....volt hogy 80-nal bírtam nagynehezen fevánszorogni a hegyre, azt hittema szégyen megöl, hiába nyomtam a gázt nem ment. Az egész út egy nagy szégyen, volt és őszinte legyen nem tudom, hogy ez a motor meddig fogja itt hegyek között autópályán bírni a kiképzést...

Mivel 19 éves a jármű lassan mindenképpen újat kellene vennem és ha már itt vagyok akkor olyan kellene amivel mondjuk legalább 110-zel fel lehet menni a hegyre autópályán anélkül, hogy a motor szétesne darabokra, vagy olyan hangja lenne, mint egy tehéncsordának....


Mit gondoltak milyen autó legyen ez, mekkora motorral, hány éves, milyen márkájú stb?



2018. dec. 12. 06:40
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Az elején kimaradt egy szó: Tehát németország Nürnberg mellé költöztem egy hegységbe.
2018. dec. 12. 06:41
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően használni kellene a váltót, az az 1.4 is tud felfelé menni 130-cal csak vissza kell lökni 3.-ba a váltót.


Ettől függetlenül, ha ugyan ekkora autó megfelel akkor egy dízel golf.

2018. dec. 12. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Csak a lényegi információkat hagytad ki, mennyid lenne rá és mekkora kell.


Egyébként pedig, 75 lóerővel nem okozhatna egy Civic-nek különösebb problémát egy kis emelkedős autópálya. Tudnia kellene menni ott is 130-cal. Megnézetném mi baja

2018. dec. 12. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
55%

Kiveszed a szűkítő elemet akkor 90 lovas lesz. Utána a váltót visszarakod 4 be azt nézel mert azt a kis pudvas hulladék menni fog ahogy kell.


De ha azt akarod hogy ne forogjon akkor turbó dízel kell neked. Bírja a hegyet te meg bírni fogod a szerelőt mert jó haver lesz:)))

2018. dec. 12. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Nee máár, az én gyűrűzésre váró Swiftem felmegy a zalai dombokon főleg pölöskei résznék 130 körül, igaz, hármasba, de még élvezem is. De ha ilyen kell akkor egy 1.8T Passat jó lehet számodra, 150 lóerő.
2018. dec. 12. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Egy apróság még: itt nem kis emelkedők voltak, meg azért ez nem a zalai dombság, hanem többszáz kilométeren keresztül fel le jártam a hegyeoldalakra meg felfelé ilyen fennsíkokra Nürnberg és Derzda/Chemnitz között. Ezek ilyen 500-1000m-es hegyekfennsíkok.
2018. dec. 12. 07:02
 7/20 A kérdező kommentje:

3.: Lényegi infomráció:


Mondjuk 5-10 ezer Euro lenne rá. Akkora és olyan autó kellene, aminek ez ahegyek között pályázás nem okoz gondot.

N ajó és azért ne olasz vagy francia vagy Dacia legyen.:)

2018. dec. 12. 07:05
 8/20 anonim ***** válasza:
0%

Hát amit akarsz válogass a lepukkant turbo dízelek között.

Talán 1.9tdi motoros valamit néznek ami még nem pd.

Talán.

2018. dec. 12. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Dízel civic, ha ennyire bejött a benzines.
2018. dec. 12. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Nürnberg környékén nincs is hegység.

DE ha a kamionok szépen eltudnak menni, akkor egy személyautó is , csak te nem értesz hozzá.

2018. dec. 12. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!