Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Termosztát csere megtörtént...

Morekamion kérdése:

Termosztát csere megtörtént de miért nem jo a fűtés?

Figyelt kérdés

Opel g astra 1.6 16v klímás 99es évjárat termosztátot cseréltem mert előzőleg hideget fujt és vissza esett a hőfok hosszabb útnál


Ma cseréltem ki a termosztátot és most sem erős a fűtés langysos és most is vissza esik a vizhőfok hosszabb útnál

Mi lehet a probléma segitsetek ?! Légtelenítést ugy végzetem alapjáraton le vettem a hűtővíz tartály sapkát amig kijönnek buborékok

Esetleg valami légtelenitési technika még van és hol kell végezni ?


2018. dec. 12. 19:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet hogy hengerfejes a motor es a bekerulo gazok a futoradiatorban gyulekeznek amit hiaba legtelenitesz van utanpotlas.
2018. dec. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Töltsd fel teli a kiegyenlítő tartályt folyadékkal és zárd vissza.

Indítsd el az autót és várd meg mig felmelegszik üzemi hőfokra vagy kb 15percig mig a termosztát kinyit,majd a fűtést állítsd maxra (ne a ventillátort :) )


Utána a hűtőn levő (alul) csövön kell lennie a legmagasabb pontján a légtelenítő csavarnak és azt kell óvatosan megnyitni,hogy kijöjjön a levegő.Azzal rásegíthetsz,hogy a hűtőn lévő csövet kicsit megnyomkodod.Akkor jó,ha màr nem buborékok jönnek ki viszont arra figyelj meg ne égesd a kezed a forró vízzel.

2018. dec. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 D. Brasco ***** válasza:
Nem vágom az opelnél hol van de az esetek 99%-ban a tűzfalba bemenő fűtéscsövön van a légtelenitő csavar
2018. dec. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Opel benzineseinél nincs semmilyen lehetőség légtelenítésre, a hűtőrendszer legmagasabb pontján van egy légtelenítő cső, ami a kiegyenlítő tartály tetejéhez csatlakozik, ezen jön ki a rendszerből a levegő. Légteleníteni manuálisan nem lehet, csak vizet (fagyállót) kell bele tölteni és járatni a motort, melegre tekert fűtéssel, esetleg emelt fordulatszámon. Az is megteszi ha az ember megy vele egy kört. Eztán szükség esetén utántöltés.
2018. dec. 13. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat de a főbb kérdésem mit lehetne csinálni hogy melegebb legyen a fűtés mi lehet a baj ?

Csovek nem eresztenek termosztát csere megvolt de mégsem jo mi lehet a baj ?

Én arra gondoltam lehet koszos a fűtőradiátor esetleg ? Köszi a többi választ is !!! :)

2018. dec. 13. 18:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!