Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet a probléma a Riga...

Mi lehet a probléma a Riga mopedemmel?

Figyelt kérdés
Vettem egy Riga 22 mopedet, V-50 blokkal. Nagy nehezen beindul, viszont amikor az alapjáratból sebességbe akarom tenni egyszerűen mindig lefullad. Tehát egyesben már nem megy a motor. Mi lehet a probléma? A kuplunggal van valami?

2018. dec. 13. 15:18
 1/4 A kérdező kommentje:
Munkába szeretnék járni vele, így viszont nem valószínű, hogy összejön. Egy vagányabb kismotort akartam, azért esett erre a választás.
2018. dec. 13. 15:49
 2/4 anonim ***** válasza:
Nyílván nem emel ki,ha döccen és lefullad
2018. dec. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A kuplung nem emel ki rendesen,de amúgy a fő hiba maga a Riga. :D
2018. dec. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Volt Rigám, és ilyen hiba is. Nos sűrű az olaj, hiába emel ki a kuplung, a sűrű olaj összetartja, illetve lefékezi.


Jóval hígabb váltóolajkell bele(a Rigának mindegy is) és akkor nézd meg a kiemelést.


Még bejáratós volt, amikor sűrű hajtóműolajat töltöttem a blokkba(nyáron)... még valahogy betoltam, de két kilóméter küszködés után besült...annyira gyenge volt, és nem bírta a felvonóolajat.


a 0W20 nyerő, az baromi híg, és szintetikus.


úgy fog menni, mint egy táltos paripa.

2018. dec. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!