Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tényleg ennyire semmi értelme...

Tényleg ennyire semmi értelme nincs a xenon hatású izzóknak?

Figyelt kérdés

Vettem egy pár Osram Cool Blue Intense típusú xenon hatású izzót. Gondoltam, kicsit fehérebb, kékesfehérebb lesz tőle a lámpa kívülről is, meg este vezetés közben is fehérebben világítja meg az utat. Hát, hogy is mondjam, elég nagyot csalódtam benne.

Először az egyiket cseréltem csak ki, majd összehasonlítottam a másikkal, ami hagyományos halogén. Ugyan az a kettő, egy árnyalatnyi különbség nincs közöttük.

Oké, gondoltam akkor biztos a lámpabúra vagy a prizma a rossz, szóval megnéztem csak simán az izzót, úgy, hogy nem tettem be a helyére. Ugyan az volt így is a kettő.

Akinek van ilyen, mik a tapasztalatok? Nektek is ilyen vagy nálam van valami gubanc?



2018. dec. 14. 11:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én egy no name h7 es izzót vettem xenon hatásút teljesen meg vagyok vele elégedve sok izzót ki próbáltam de évek ota csak ilyet veszek ezzel végre látok is valamit sötétben.
2018. dec. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én "GE" márkájú izzókat vettem, igaz nem volt rá írva hogy xenon hatás mert ez a megnevezés alapból csak duma. Emelt fényerőnek hirdették vagy valami ilyesmi volt odaírva, és picit kékes bevonat van magán az izzó üvegén.

Egyébként én összehasonlítottam egy teljesen noname halogén izzóval ami nálam kb 4-5 havonta adta meg magát valamiért. De a lényeg hogy én látom azt hogy jóval fehérebb világítást ad az útra, meg fényesebb. Igaz hogy nem világít messzebbre pedig ezzel reklámozzák, de amit közel megvilágít azt jóval fényesebben. Szembe jövőket sem zavarja, ezt direkt kipróbáltuk haverral hogy a sötét utcába egymással szembe jöttünk és mondta hogy nem zavaró, meg autót cseréltünk és én sem láttam annak, pedig engem nagyon tudnak zavarni a buherált lámpák, rosszul beállítottak stb...

Én mielőtt megvettem utánajártam a dolgoknak, meg kérdezősködtem emberektől kinek mi a véleménye és engem lebeszéltek ezekről az Osram izzókról amik xenon hatásúak, meg nightbreaker meg isten tudja, mondták hogy nem ér annyit, és nem tartósak hosszútávra.

A GE-vel meg nincs bajom. Egyébként a kékes hatást akkor látni ha veled szembe van egy épület ahonnan a lámpa visszatükrözi a fényt, tehát látod a tükörképed, ott picit visszaköszön a kékessége, de az még bőven belefér.

De én azt mondom hogy ez a fehér világítás a legjobb, amibe nem látod azt a kékességet. Amibe kékeset látsz az már zavaró tud lenni azért, hiába emeli ki neked jobban a dolgokat, de a szembejövőket jobban zavarja, és ez is nagyon fontos, meg persze a rendőrök belekötnek.

2018. dec. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%

A lámpába csak a gyári izzót kell beletenni, csak azzal világít normálisan és jól.

Tulajdonképpen maga a lámpa és az izzó össze van párosítva, össze van hangolva. Bármilyen mással csak rosszabbul , más szórással működik.

Az lehet hogy ha kiveszi az ember és úgy egymás mellett világít, még lehet hogy jobbnak tűnik, de a helyén ha nem oda esik az izzószál mint gyárilag, már nem olyan jó.

2018. dec. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

2-es, pontosan milyen típusú izzód van?

3-as, értem hogy máshogy világít, de a színe nem kéne hogy megváltozzon a beállítástól.

2018. dec. 14. 15:31
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a xenonos dolgok baromságok. Nem lesz jobb. Max elhiszed magadnak hogy jobb ha megveszed egy csomó pénzért....


Amelyik autóban gyárilag van a xenon na az jó. Ott ahhoz van kitalálva az egész lámpa kialakítása.. stb stb. Valamint a futóművel is összhangban van Elektronikus módon, folyamatosan mozgatja az izzót vagy a lámpát a kis motorja ahogyan himbálózik az autó le fel.


Ezek az utókagos izzócserés baromságokkal azt lehet elérni hogy a szenbejövő szemét elvakítsd vele, meg hogy te ne láss normálisan. Esőben meg aztán főleg basz,hatod.

2018. dec. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

nekem bejött az osram nightbreaker, nem ment tönkre évekig, a kocsival együtt adtam el :)

az új kocsimnak szerencsére jó fénye van a gyári halogénnel.

2018. dec. 15. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szebb a fénye, de a hatása ami ugye a összszerepe semmivel nem jobb, nem fogsz vele jobban látni, csak kevésbé lesz sárgás.
2019. aug. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!