Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lakott területen kívül 50,...

Lakott területen kívül 50, lakott területen belül 90, ez valami új divat? Mi értelme van?

Figyelt kérdés

A falum és a szomszéd falu között van egy út. Jó minőségű, széles, kanyarodik de nem élesen, kereszteződés nincs. Nincs egyéb rendelkezés, szóval 90 km/h a sebességkorlátozás.

Ezen az úton MINDIG 50-60 km/h-val halad a sor. Mindig. (Naponta járok arra, elég gyakori a "mintavétel")

Viszont amikor beérünk valamelyik faluba, akkor megtalálják a gázt az emberek, és olyan 70-80-90-re gyorsítanak a lakott területen belül, és onnantól úgy haladnak. Ez nem mindig, de az esetek olyan 80%-ában körülbelül.

Nem egy autós csinálja ezt, hanem sok, és mindig, illetve majdnem mindig. Természetesen nem csak én tapasztalom, minden ismerősöm, aki jár ezen az úton, és mindenkinek fura.

Ez valami új szokás, divat, vagy mi? Máshol is ezt csinálják?

Mi értelme lehet? Miért mennek így?


2018. nov. 5. 10:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez van. Katasztrófa, hogy mennyire nem tudnak vezetni olyanok, akiknek évek óta van jogosítványa.

Amivel engem a világból ki lehet még kergetni, az az, hogy nem képes a saját sávjában maradni amikor kanyarodik. Ráadásul felénk elég keskenyek az utak, van éles kanyar is. Értem én, hogy levágja a kanyart, mert kisebb íven kevésbé kell lassítania, de amikor a fél kocsi belóg az én sávomba, a másik oldalamon szalagkorlát, akkor mire számít, hova fogok lehúzódni?

2018. nov. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Huhh na igen, a kérdésben szereplő útszakaszon az utóbbi években több baleset is volt emiatt. Pedig mint írtam, elég széles, a sebességhatár betartása esetén egy kamion is bent tudna maradni a sávjában (némelyiknek sikerül is), de valamiért sokan úgy vannak vele, hogy majd a szembe jövő az árokba ugrik, kit érdekel.
2018. nov. 5. 10:34
 3/7 anonim ***** válasza:
73%

Én még nem vettem észre ilyet (itt 2 falu között eleve alig van forgalom, de a többiek rendes tempóban mennek. a párom imád 50-60-nal menni, amihez joga is van, senkit nem zavar vele, az erdős részen pedig nem is árt).

Részvétem, én már azon ki szoktam akadni, amikor valaki egyforma tempóban megy országúton s lakott területen s az utóbbi helyen tolni próbál, ami bizonyos erőkülönbségnél sikerül is neki. Amit te írsz, az borzalmas lehet, nem is értem, miért csinálják.

2018. nov. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A "70/70-es" sofőrök már megszokottak voltak, ez viszont új, az elmúlt talán fél évben látom... azóta viszont folyamatosan!
2018. nov. 5. 13:06
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Várostáblán kívül két verzió van: vagy megy, mint "állat", 110-130-al, vagy tötyög 60-70-el. De amint elérik a táblát, akármelyik is legyen, beállnak 35-40-re, kétszer egy sávos, hosszú úton, s kezdődik a vakarózás. Utána meg csodálkoznak, hogy dugó van, nem haladunk, stb. Konkrétabban (minden munkanap reggel, s visszafelé ugyanez délután) Debrecen, Sámsoni út.
2018. nov. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Engem az tud kiborítani, mikor mennek lakott területen belül 50-el, aztán jön egy fix trafi, és beleállnak a fékbe, egészen 25-30-ig lassítanak. Mi értelme ennek, de komolyan, miért kell ezt csinálni? Ha óra szerint megy valaki 50-el, annak a valós sebessége kb. 45 km/h. Fix trafi 50-nél 68-tól mér, ha jól tudom. Tehát miért is kell a fékbe taposni, ha bőven belül van a megengedetten az illető? Ezt valaki magyarázza már el légyszíves.
2018. dec. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#6

Érthetetlen, a környék közlekedős csoportjában már rendőrök posztolgatnak egy képet, mi szerint 30-as tábla + rendőrautó + trafi + akármi = még mindig 30-as tábla, nem 10-es....

Biztosra mennek, gondolom...

2018. dec. 17. 10:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!