Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hóban rángató fék?

Hóban rángató fék?

Figyelt kérdés

Most, hogy leesett az első hó, azt vettem észre, hogy ha hóban megyek, akkor alig tudok fékezni,a fék rángat, a pedált rúgja vissza. Ha lemegyek a hóról, azonnal jó. Ha visszamegyek, azonnal rossz. Tavaly nem volt ilyen gond, pár hónapja volt féktárcsa és betét csere.

Ez mi lehet vajon?



2018. dec. 15. 17:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Működik az ABS.
2018. dec. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Dörmögő ***** válasza:
100%
Ahogy az 1-es írja. Az ABS dolgozik.
2018. dec. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez normális, így működik az ABS.

Ha nem csinálná ezt, akkor blokkolnának a kerekek, irányíthatatlanná válna az autó és kicsúsznál a francba.

2018. dec. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Gyanúsan troll kérdés. :-)
2018. dec. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Gondolom viszonylag friss jogsis vagy és még nem vezettél hóban. Amikor nincs elég tapadás, azaz havas, jeges, homokos, stb, csúszós úton fékezel, akkor dolgozik az ABS. Ezt tapasztaltad te is. Csúszós úton ha lehet fékezz finomabban, hosszabban, nagyobb követési távolságot tartva és akkor nem kell blokkolásgátolni a kerekeket!
2018. dec. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
De pont így csúszok. Új autó, előtte az f astrán nem volt ilyen, az megállt hóban is. Illetve apám Focusa nem csinálja ezt. Az én focusom igen:)))
2018. dec. 15. 18:45
 7/16 anonim ***** válasza:
Opel Omegám csinálta ezt mindig nyári gumival hóba amikor kimentem embertelenkedni, és hall a felhasználó egy rugó hangot is, ügye? Na jó ha van ABS, nélküle necces lenne a megállás normálatlankodás után.
2018. dec. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
ABS, és nagyon erősen fékezel, aza baj.
2018. dec. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Te hol jártál KRESZ oktatáson? Az ABS-t nem tudni egy vezetőnek hatalmas blama.
2018. dec. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Valóban nem volt még abs autóm, jogsim pedig 20 éve van. Illetve tavaly már megvolt a Focus, de nem emlékszem rá, hogy ilyen durván rángatott volna. Az a baj, hogy a szokásos utca végi kereszteződésben nem tudtam megállni 20-as tempóval, hanem konkrétan keresztül csúsztam rajta. Astrával nem volt ilyen gond és tavaly sem. Második szezonos hankook téli gumi van rajta és csuszkálok, mint a fene. És nem emberkedek egy fél éves meg egy 5 éves gyerekkel a hátsó ülésen :)

Köszönöm, akkor majd belekalkulálom a fékbe.

2018. dec. 16. 07:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!