Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért ennyire más a diesel...

Miért ennyire más a diesel autó a benzineshez képest?

Figyelt kérdés
Szóval nemrég csináltam a jogsit, benzines autón. Kipróbálhattam egy diezeleset most, pl. ha kinyomom a kuplungot, és gázt adok, jobban ráz, hiába engedem vissza a kuplungot lassan fogásig, majd teljesen, ráz. Hogyan kéne máshogyan elindulnom vele?
2018. dec. 16. 18:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Minden autónak más a kuplungja. Gyakorlás és azzal is menni fog.

Minden autónál újra kell ezt kicsit tanulni. Csak ugye minél többet váltogatod annál gyorsabban tanulod be az újat.

2018. dec. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
A dízeles autók már csak ilyenek, rá kell érezni. Az alacsony fordulaton mérhető magasabb nyomatéknak köszönhető.
2018. dec. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mert más :)

Dízellel könnyebb,sokszor ezért vannak gondba akik dízellel tanulnak (többségbe olyan autók vannak) és benzinesbe ülnek aztán lefulladnak. Dízeleknek magas az alapjárati nyomatékuk,így nem feltétlenül szükséges gázt adni elinduláskor, elég a kuplungot felengedni.Benzinnél kell a gáz. Tehát dízelnél nem kell úgy taposni elinduláskor a gázt mint benzinesnél.

2018. dec. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Steve G. Paul válasza:
Többel is probáltad? Nem lehet hogy csak "üt" a kuplung az adott autóban?
2018. dec. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
egy x5össel próbáltam(dízel), abban jól ment, majdnem, mint a vizsgázó kia rióval, ami benzines. most pedig egy laguna kombival.
2018. dec. 16. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!