Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Levegős a fékem azt hiszem de...

Levegős a fékem azt hiszem de mégse stimmel valami!?

Figyelt kérdés
Egyik napról a másikra a fék pedál nagyon "puha" lett, azaz könnyen betudtam nyomni és csak az utolsó 1/5-ödénél kezdett el fogni.. Utanna olvastam és azt írták, hogy levegős a fék rendszer! Ami nem stimmel, hogy azt írták hogy levegősödés esetén puha lesz a pedál de többszöri benyomás (pumpálás)után félkeményedik. Nos en nálam nem történt meg.. Nem keményedik fel. A fék folyadék tartályt megnéztem szinte üres volt, ezért öntöttem bele majdnem a max jelzésig de ezek után sem javult a fék hatás és ugyanúgy puha a fékem és csak nagyon bent kezd el fogni de a fék hatás az hibátlan. Most volt 2 hónapja cserélve a fék tárcsa, fék betét ha ez befolyásol valamit is. Tipp?

2018. dec. 16. 21:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha uj a tarcsa betét probald meg egy kiCsit megvasalni.
2018. dec. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha hátul dobfékes, akkor azt mondanám, hogy eldurrant a munkahenger valamelyik oldalt.
2018. dec. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Próbáld meg lelégteleníteni. Amit előttem ítak az hülyeség.
2018. dec. 17. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Majatom ***** válasza:
Nekem az furcsa, hogy most volt cserélve féktárcsa, meg betét, és a tartályban meg alig volt fékfolyadék. Hiszen a kopott alkatrész újra cserélése után pont nőni szokott a szint, mert a munkahengernek nem kell annyira kimenni, mint előtte.
2018. dec. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Tehát fogy a fékfolyadék, a pedál pedig nem keményedik fel pumpálasra sem?

Akkor ott valahol tömitetlenség vagy egy jó adag levegő van a fékrendszerben!Elöször is egy alapos légtelenitést javaslok,közben meg kell nézni mind a 4 keréknél hogy nincsennek e fékfolyadék nyomok a féknyergeknél,dobféknél belül a munkahengernél.Azután átnézni a fékcsöveket,csatlakozásaikat(a gumi és a fém fékcsöveknél is alaposan!Ha ezek mind o.k. akkor a főfékhengernél kell keresgélni,mert valószínü hogy berágódott a karmantyúja és beledolgozza a fékfolyadékot a fékrásegitő szervódobjába!

2018. dec. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Na alaposabban körbenéztem az autót és azt vettem észre hogy az ABS kockából folyik az olaj elég szépen. ☹️ Lehet hozzá köze?
2018. dec. 17. 13:10
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyértelműen igen!Meg kell nézni a fékcsövek végeit amik mennek bele,hogy nem sérültek e,tömitésük is rendben van e!Ha azok rendben akkor sajnos abs kocka felújitás vagy csere a következő lehetőség.
2018. dec. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!