Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől lehet ilyen lomha az autó?

Mitől lehet ilyen lomha az autó?

Figyelt kérdés

Adott egy b5.5-ös passat, 1.9 PD 130le + chip.

Kb. egy hónapja feltűnt, hogy egy bizonyos fordulatig (1800-1900) alig gyorsul az autó. Előtte nem volt ilyen gond, bármilyen fordulaton megindult rendesen. Eddig így használtam, tervben volt meglátogatni szerelőt, de még nem értem oda. Ma viszont ahogy mentem vele, egyszerűen nem akar gyorsulni. 1800-1900-ig semmit, utána azért megindul, de közel sem úgy, mint ahogy eddig.

EGR hibakód van benne, de az már akkor is volt, mikor még tökéletesen működött az autó.

Még a héten viszem szerelőhöz, de kíváncsi vagyok, mitől csinálhatja ezt. Turbóhiba lenne? Vagy a chip programja nem jó? Esetleg porlasztó, PD elem, vagy mi csinálhatja ezt? Van valakinek ötlete?



2018. dec. 17. 21:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Haveromnak egy másfajta autónál volt hasonló. Nem tudott kinyílni a szelep, a végén meg is állt. Lehet, hogy itt is hasonló van.
2018. dec. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
De az is lehet, hogy EGR, de az is lehet, hogy TURBO, de az is lehet, hogy valamelyik PD elem szórakozik, de az is lehet, hogy nem kap levegőt...meg lehet amúgy még kilencvennyolcféle baja ami egy szerelőnek, diagnosztikával is időbe telik meghatározni. VIDD EL SZERELŐHÖZ!
2018. dec. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

ha egr hibakód akkor egr hiba

eddig még nem volt teljesen szar

de a computer már kapta a rossz értékeket és jelzett

mostmár fúl szar

gondolom

2018. dec. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Közben vannak fejlemények. Reggel mentem vele 30 km-t. Mikor hidegen megindult mint az atom (nem szoktam hidegen nyomni, csak megnéztem, hidegen húz-e 2000 körül), akkor megijedtem, hogy PD lesz, viszont 30 km után, meleg motorral is ugyan úgy húzott, mint hidegen. Szóval tegnap rossz volt, mára megjavult. Most már én is csak arra tudok gondolni, hogy EGR lesz, és azért csinálja ezt, mert néha nyitva van a szelep, néha csak részben, ezért ingadozik a teljesítmény.

2018. dec. 18. 21:57
 5/14 Crisopher ***** válasza:
39%
Nekem is csinált kocsim ilyet, gyújtógyertyákat kellett cserélni. De ezer baja lehet. Vidd el szerelőhöz, az a tuti.
2018. dec. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Na mondjuk gyújtógyertya alig ha lesz a baj. Dízeleknél elég ritka jelenség. :)
2018. dec. 18. 23:15
 7/14 A kérdező kommentje:

Na még egy kis infó, lassan összeáll a kép.

Reggel kihúzattam kicsit, aztán egyszer csak letiltott a motor. Nem fordulatnál, hanem sebességnél. Úgy értem, 4.-ben és 5.-ben is kihúzattam kb. 3500-ig, és 6.-ban 3000 körül tiltott. Ha jól tudom, ezt a turbó koszosodása, károsodása okozhatja. Ezek után lehet hogy a többi hiba is ez miatt van? Vagy azoknak nincs köze ehhez?

2018. dec. 23. 19:12
 8/14 A kérdező kommentje:
Ja és az lemaradt, hogy tiltás után lelassítottam, majd próbáltam gyorsítani és hasonlóan lomha volt mint múltkor.
2018. dec. 23. 19:14
 9/14 anonim ***** válasza:
A chip mi óta van benne?
2019. jan. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom, én már így vettem. Az ismerősöm, akitől vettem, szintén. (Nála kb. 5 évet volt)
2019. jan. 6. 15:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!