Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Menyire kényelmes autó a 323...

Menyire kényelmes autó a 323 mazda? Illetve menyire lomha milyen motorral érdemes nézni?

Figyelt kérdés

Szervíz költsége milyen?

Menyire megbízható autó?

Menyire nehéz szerelőt találni hozzá ?

Mennyire lomha autó ?

Kb milyen fogyasztási adatai vannak ?


400 000 autóra + 200 000 átírás + szervíz költség elég hogy ilyen autót nézzek ?



2016. aug. 26. 11:58
 1/6 A kérdező kommentje:
főleg a benzines változatok érdekelnének mert nem használnám olyan rengeteget .
2016. aug. 26. 12:00
 2/6 anonim ***** válasza:
53%

honnan tudjuk, hogy milyen lomha ha nem írod oda hogy milyen motoros?

Amúgy meg függ attól a többi kérdés, hogy az előző tuljaok hogyan bántak vele. Ha kifogsz egy jó lehet nem lesz 2 évig vele semmi ha szart veszel lehet h havonta szerelőnél van.

2016. aug. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%

Nekünk 99-es BJ 323F 1,5 Safety AC van. Ez plüsskárpitos, formázottak az ülések. Maga az ülés, kormány, beltér nagyon kényelmes. Óriási a hely mindenhol!

A futómű, meg az egész autó viszont egyáltalán nem az. Futómű nagyon kemény, sportos, a karosszéria vékony, ezért nagy a motorzaj, futóműzaj. (nem egy leharcolt példány).

Műszakilag nagyon rendben van, 250.000 km-nél él és virul, hiba nélkül megy, nem eszi az olajat. Elég rövid a váltó, ezért viszonylag dinamikus, pedig a motor nem túl erős(előtte Renaultok voltak, ott az 1,4 sokkal erősebb ennél).

Sajna a fogyasztás nem túl jó, 7,1 alá nem tudjuk vinni, pedig semmi város/dugó/pálya...

Összességében elégedett vagyok vele nagyon, de szeretni nem tudom(99-ben kulcsos nyitás, nincs fedélzeti comp, hátramenetbe kapcsolva nem indul a hátsó ablaktörlő ha az első megy). Racionális választásnak tökéletes. 2 év és 25.000 km alatt egy ABS jeladó ment tönkre, semmi más!

2016. aug. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 joco5582 ***** válasza:
100%

Nekem 323f bg van. 1.6. Szervizköltsége olcsó kategória. Még mindent lehet kapni ami kellhet. A motor egyszer sem romlott el. Jelenleg is töretlen a bizalom pedig 22 éves. Többször jártunk vele külföldön, legutóbb tesóm kérte el Ausztriába.

Karosszéria\vezérlés\elektromos ezaz javítását jó minőségben bármilyen korrekt szerelő meg tudja csinálni. Viszont a motor maga vezérlőkomputer és diagnosztikát igénylő feladatokkal már érdemes komolyabb diagnosztikai műhelyt megkeresni. Példa.: egyik szerelő jóindulatúan kitisztította légtömegmérőt, de az alapjárat 2000körüli lett. 10/9 szerelő nem tudja, hogy ilyenkor az alapjáratot be kell programozni\állítani újra. Ehhez már tapasztalat, műszerezettség kell.

Az enyém nem lomha, sőt kifejezetten dinamikus. Talán a kis kasztni, erős(és környezetvédelmi ilyen olyannal nem fojtott) motor teszi. Viszont nem mondanám torkosnak sem. Legkevesebb mért fogyasztás 6 liter alatt volt, de országúton 6.6 tiszta Budapesti közlekedéssel 7.6 a fogyasztása.

Nem mondanám extra kényelmes kocsinak, mert szinte csak a minimum van benne - szervó, elektromosablak, minden más tekintetben viszont példás - egy modern autó sokkal pattogósabb. Lehet érezni benne azt a fajta precizitást, minőséget amiért 22éves korára nem került a bontóba vashulladéknak.

Már megvan a "babakocsi" amit a család miatt vettünk eladó. Így fel tudok ajánlani egy próbakört.

2016. aug. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 1999-es évjáratú Mazda 323 van. Nem 323F, hanem Sedan. 1,5 literes motorral, benzines. 180e km-nél vettem 2013-ban 600e Ft-ért.


Megbízhatóság: az akkumulátor miatt hagyott kétszer cserben (nem indult), de aztán kicseréltem, azóta nincs gond.


Szerviz: a szokásos olajcseréken, kopó alkatrészeken kívül kívül volt elektromos ablakemelő motor és kapcsoló csere (együtt van a két oldali, tehát mindkettő). Ha ezt gyári alkatrésszel csináltam volna, akkor 190e Ft (!!!) lett volna ennyi alkatrész. Utángyártott alkatrész nincs. Bontókat hívogattam, sajnos ez nem olyan gyakori típus, mint egy Opel Astra, de végül találtam megfelelőket, így 30e Ft-ból megvolt az alkatrész és azóta ezzel nincs gond.

Tehát ami nem kopó alkatrész, ott kritikus, hogy találj bontóból megfelelőt, mert különben javítani sem érdemes. És mivel kevés van belőle, csak kifejezetten japán autókra specializálódott bontókban van reális esélyed találni.


Szerelő: ehhez nem tudok hozzászólni, nekem pont a szerelő ismerős ajánlotta. Tehát a kocsi tulajdonosa változott, szerelője maradt ugyanaz. :D

Egyébként tele van zsúfolva elektronikával, és az is a kritikus pontja, tehát autóvillamossági szerelőre nagyobb szükséged lesz, mint autószerelőre. Ott viszont úgy tapasztaltam, nem kell spéci tudás hozzá (vagy ők ennyire profik mindenben?).


Lomhának nem nevezném, de ez a vezetési stílustól függ. Erős, stabil autó. Ha egy tonnát húz utánfutóval, akkor is van benne erő, és nem rezegteti be a vontatmány az autót.


Fogyasztás: nyáron, országúton 6 liter/100km. Városban, pláne télen ez 9 körül lehet. Én természetesen vegyesen használom, nyáron így 7 liter körül (sokszor alatta) van, télen a 8-hoz közelít.


200e Ft az átírásra sok. Az autóra 400e Ft viszont szerintem kevés lesz. Azt hiszem, az enyém alkalmi vétel volt: ismerős ismerőse, idős, nyugis férfi, nem akart nyerészkedni, az autószerelő felelősséget vállalt az autó előéletére és a km-re stb. Ezért is vettem meg, mert addig semmit nem tudtam a Mazdákról, és egyébként is gyakori típusokban gondolkodtam (pl. Opel Astra, Skoda Octavia) az alkatrész beszerzés miatt.


Egyébként kényelmes, nívós, elegáns autó. Igényesen van megcsinálva, jó vele autózni. Az enyém klímás, szervókormányos, központi záras riasztós (tehát kulcs nélkül gombbal nyitható-zárható). Érdekességképpen mondom, hogy megvétele után klímavizsgálatra is vittem: a klímagázból csak 15% szökött el 14 év alatt, ami mutatja, hogy igényesen van ez is megcsinálva benne.


Összességében annak jó, aki vigyáz rá, és nem leharcolni akarja, mert a javítás drága lehet, de ha rendben tartod, meghökkentően hosszú élettartamig szolgálhat. Az enyém most tehát 17 éves, és (néhány javítás után) tökéletesen működik.

2016. aug. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat !
2016. aug. 26. 17:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!