Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől lehet ilyen lomha az autó?

Mitől lehet ilyen lomha az autó?

Figyelt kérdés

Adott egy b5.5-ös passat, 1.9 PD 130le + chip.

Kb. egy hónapja feltűnt, hogy egy bizonyos fordulatig (1800-1900) alig gyorsul az autó. Előtte nem volt ilyen gond, bármilyen fordulaton megindult rendesen. Eddig így használtam, tervben volt meglátogatni szerelőt, de még nem értem oda. Ma viszont ahogy mentem vele, egyszerűen nem akar gyorsulni. 1800-1900-ig semmit, utána azért megindul, de közel sem úgy, mint ahogy eddig.

EGR hibakód van benne, de az már akkor is volt, mikor még tökéletesen működött az autó.

Még a héten viszem szerelőhöz, de kíváncsi vagyok, mitől csinálhatja ezt. Turbóhiba lenne? Vagy a chip programja nem jó? Esetleg porlasztó, PD elem, vagy mi csinálhatja ezt? Van valakinek ötlete?



2018. dec. 17. 21:49
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
EGR lesz az még mindig, nem tud rendesen kipufogni. Ha tovább játszol vele más baja is lesz, illetve már lehet van.
2019. jan. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Igen, valószínűleg EGR, több szerelő is erre gyanakszik. Már kértem időpontot kipucolásra, jövő héten viszem. Egyébként vicc, jelenleg semmi baja az autónak, de gondolom úgyis visszajönne nemsokára. :D

Na mindegy is, remélem ezzel megoldódik minden. Köszönöm a válaszokat.

2019. jan. 6. 19:25
 13/14 anonim válasza:
EGR lesz nagy valószínűséggel nekem is ugyan ezeket produkálta szerencsére megúsztam annyival hogy csak ki kellett tisztíttani. viszont volt olyan is hogy az intercolernél kifújt egy kis lyukon azt csak ujjal lehetett javittani hegeszették 2 szer de feladták. Nem egyenletlen az apaljárat ?
2019. jan. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Nem, azzal semmi gond nincs.
2019. jan. 7. 00:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!