Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a probléma a kocsimmal, ha...

Mi a probléma a kocsimmal, ha nem kívül jegesedik le télen, hanem belül?

Figyelt kérdés

2018. dec. 18. 16:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Víz van belül
2018. dec. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Egyébként ez volt a paroblema nálunk is. Tegyél egy frotir zokniba macskaalmot és hagyd bent éjszakára. Nem hulyeség..
2018. dec. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Sanszos, hogy beázik. Az egyik lehetséges hely az ajtók belső kárpitja mögött, az ajtót borító fémlap és maga az ajtó között van, ahol esetleg befolyhat az esővíz. Ha eső után látsz a küszöb belső részén vizet, érdemes lehet szilikonnal leszigetelni a két elem közti helyet.
2018. dec. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Az ember már hülyét kap ettől.

Le lett már írva ezerszer hogy külső keringetésre kell állítani a fűtést. De valahogy senkit nem érdekel, nem ért hozzá.

Tudod hogy mi a külső és belső keringetés????

Megjegyzem én még arra nem jöttem rá hogy miért tesznek gyárilag az autóba belső keringetést. Semmi értelme.

2018. dec. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
Ha veszel cipőt, vagy elektronikai cuccot, azoknak a dobozában vannak ilyen tasakok, a tasakokban szilika gyöngyök. Ezek a páratartalmat (nedvességtartalmat) hivatottak felvenni. Ebből tegyél néhányat az autóba, pl ülés alá. Esetleg zokniba egy kis rizs is jó lehet.
2018. dec. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%

Belehelitek, behordjátok a vizet. Aztán mikor jön az este kicsapódik.

Macskaalmos megoldás működhet.

2018. dec. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Mi nők sajnos nem értünk hozzá, sokunk azt sem tudja mivel lehet gyorsan eltüntetni a párát a belehelt ablakról. Nos erre párom nagyon jó megoldást mondott, erre nagyon bevált, de a reggeli belső lefagyásra nem. HÖLGYEK A BEPÁRÁSODÁSRA: állítsd szélvédőre a tekerőt (ne a kieresztő nyílásokat, mert nem azon jön, a kocsid tudja magának!) aztán kapcsolj rá legkondit, meg keringtetést. Na ez tökéletesen elviszi az utazás közben keletkezett párát!

Válasz íróimnak: képzeljétek, amúgy egy egy bő fél órás úttal kiszárítottuk, fűtés, ablakot kicsit le. Eltűnt minden az ablakOK belsejéről, de rákövetkező reggelre ugyanaz várt. Most tettem fel szélvédő védőt, az hasznos.. De a többi ablak? 😑🙁

SZÓVAL NAGYON KÖSZÖNÖM A JAVASLATOKAT, ÖTLETEKET, MINDET KIPRÓBÁLOM! 🙂😘

2018. dec. 19. 08:48
 8/11 Majatom ***** válasza:
Én is le szoktam szárítani a fűtéssel a párát az ablakról, plusz mielőtt megállok az autóval, 1 percre lehúzom teljesen az ablakot, ha egyedül vagyok, akkor az anyósülésnél lévőt is, mert engem nem zavar a huzat, hogy szellőzzön ki bentről az a párás levegő, mert ha benn marad, ugyan úgy le fog csapódni a hideg ablakokon.
2018. dec. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem van kimondottan páralefújóm a légkondin.


De amíúgy lehet kapni ilyen pára elleni szereket. Illetve borotvahab is működik.

2018. dec. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem is ez a problémám.

Nekem szélvédő volt cserélve benne nyáron, azóta ezt csinálja. Valahol ereszthet. Visszavittem a lakatosokhoz, akik javították, locsolták az autót, aztán azt mondták nem ázik be sehol, viszont a vízelvezető (esőcsatorna) tele volt levéllel és kosszal, ami miatt a víz nem tudott eltávozni, és befelé folyt, és ez okozhatta a befagyást. + hozzátették, hogy lerakás előtt pár percig szellőztessem ki az autót.

Hát, nem oldódott meg, szóval ismét vissza kell vinnem, és ki kell újra vágatni a szélvédőt.

Szomszédomnak ugyan ez a problémája egyébként, neki 30 éves autója van, valószínű, hogy a tömítésekkel lehetnek gondok. Ő macskaalmot tett zoknikba, az neki elvileg bevált.

Én is vettem, ma tettem be, de nem vált be, előbb voltam kint az autónál.. :( Pedig vettem még ilyen műanyag dobozban pár száz forintért páraszívót, amiben fehér kis illatos gömbök vannak. Holnap megpróbálom még azt, hogy kívülről letakarom egy takaróval, kíváncsi vagyok akkor is csinálja-e ezt. Kivágathatnám most is a szélvédőt és újra beragaszthatnám, de nyáron szeretném restauráltatni az autót, szóval a normális fényezés érdekében így is ki kell vágni a szélvédőt, + ennek gumicsík van körülötte, ami pedig sérülhet ezekben a hidegekben kivételkor.. :(


Mindenesetre a probléma okai:

- hibás gumitömítés

- nedves cípővel szálltunk be, és az párolog

- lerakás előtt nem szellőztetjük ki az autót (elég pár percig nyitva hagyni az ajtót)

- nincs megfelelően beállítva a keringetés

- hibás szűrő

- esőcsatorna el van tömődve

2019. jan. 8. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!