Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autót szeretnék venni milyen...

Csutkamutka kérdése:

Autót szeretnék venni milyen motort ajánlotok? Gondolkozom sok mindenben pl audi a6 3.2fsi,2.7 fsi (2004 kb) vagy diesel legyen vélemény? Vagy mit ajánlotok? Fő szempont hogy gyorsuljon és azé tankolható legyen és ne menjen a gatyám a szervíre se.

Figyelt kérdés

2018. dec. 24. 12:25
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Mit csinálok vele? Euro 4 motor, 2005- ös évjárat, quattro és 255/35- ös 19- es kerekeken gurul.

Átlag 10- 10,5- es fogyasztással vegyesben.

És ne felejtsük el, ez az A4- el ellentétben hordoz egy kis plusz tömeget is a maga kis 1840kg- os önsúllyával....

Ha tele tankolod +80 kg és még benne sem ülsz.

Szóval így eszik ennyit. Persze automata váltóval...

2018. dec. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

NagyonMenő, mi az, hogy előszériás ??? Egy autót elkezdenek gyártani és kész. Minden évben változtatnak rajtuk, a tapasztalatok alapján. Az első szériásokat megvenni 15 év után azért nem nagy rizikó, mert minden ki lett már rajta javítva ennyi idő alatt, amit lehet.

Amit írni szerettél volna, az meg spritmonitor és nem sprintmonitor.

A 3.2 motor egyébként jó hírű, de hogy keveset enne, az kizárt. Csak hogy az eredeti kérdésre is írjak. Az olcsón fenntartás, ahogy írták is, egy nagy motoros Audinál relatív. Kérdezz rá, mennyi egy vezérlés csere egy V6-osban, vagy a futómű javítása mennyibe fog fájni. És ezek garantáltan kopó, fogyó dolgok.

2018. dec. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Igen, spritmonitor.

Talán belefér, h egy betű félrement. Remélem ezt elnézed nekem.

Remélhetőleg vetted a fáradtságot és bepötyögted az audi a6 3,2Fsi- t az adott oldalra és megnézted milyen fogyasztásokat írnak.

Az, h te mit tartasz kizártnak, nem releváns. Ott van feketén- fehéren, ez nem hit kérdése. Még kisebb fogyasztásokat is ír, mint amit én írtam.

És én sem kitaláltam, mint írtam, egyik cimborámnak van 3,2Fsi motorosban ilyen.


Az előszériás modellek nem mások, mint a típus megjelenésnek az első modelljei, ahol az első hibák kijönnek... kis szerencsével a garanciaidőn bellül.

Abban az esetben nyilván ki lettek cserélve a hibás szériás alkatrészek, de pl egy 3,0Tdi- motornál ha megveszel egy 200- 250- ezer km- t futott példányt és azt mondják porlasztócsúcsokat kell cserélni, talán mem mindegy már javított BD- csúcsokkal fut- e, vagy a szar első szérias CF- el.

És lehet nézni nagyokat, mikor a porscheba beballagva azt mondják, 235ezer+ áfa per db- ért megveted, a unixban is fele ennyit otthagysz kedvezménnyel egy darabért.

Futómű? 8lengőkaros szett Trw, vagy Lemförder, 250-300ezer ft szintén kedvezménnyel. Gyári szett 700ezer.

Azt hiszem kicsit jobban képben vagyok a dolgokkal, mint gondolod, így engem nem kell meggyőznöd azokról a dolgokról, amiket leírtam. És mégegyszer, nézz utána a fogyasztási értékeknek, az álad javított nevű oldalon, vagy ahol akarsz, utána írd le, h szerinted ez kizárt!

2018. dec. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
* álad= általad, mielőtt ezt is javítanád. Peace.
2018. dec. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat ! szerintetek mi az amit tudtok hogy megbízható motor és azért 170 lóerő körül azért van lehet bármilyen autó
2018. dec. 24. 19:13
 16/22 anonim ***** válasza:

Nektek más spritmonitor jön be ??

Nekem 12.49 átlagot írt 9.5 min és 19 max.

Persze ez se sok.

2018. dec. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Különben annyit még mondanék bár Japán autoim vannak mert ruhellem a szereloket de egy Octavia RS ésszerűbb.

Vagy ha nem kell olyan erős autó akkor 7gen Honda accord type S . 190 ló papíron chippeles nélkül nem egy rakéta ellenben erősen nyűg mentes autóúton 7 literrel elzotyog nekem 13 évig volt (most tartalék autó már csak) 20e ftert vettem bele központi zár motort. Ennyi történt 13 év alatt. ja meg sok fékbetét. És 3 akksi.

Nem nagy szám az autó de nem véletlenül drága ami nincs szetcseszve sőt a leg ertekallobb autó.

Még azt megnézném. Igaz nincs karika rajta, de nem is kell szerelovel haverkodni, meg unix kedvezmény meg ilyen úri huncutsagok. :))

2018. dec. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Vegyél egy 2.3 T5-ös(2000-2004) vagy 2.4 T5-ös (2005-2008) Volvo S60-at. Az előbbi 250, utóbbi 260 lóerő. Mondani sem kell, hogy elég jól mennek, 11-12liter körül eszik normálisan használva, ha taposod akkor lenyel 15-17litert is, persze a 4kerék hajtás hiányozni fog. Alkatrész ezekhez olcsóbb és fele annyit kell szerelni, mint a németeket. 200-nál még csönd van az autóban, ami simán utazótempó.
2018. dec. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Nagyon menő, 2007-es Audi A6 3.0 TDI-n a nagy átlagom 8 liter volt, úgy hogy nehéz a lábam. És néha rövid utakra is használtam, máskor meg 200-al autópályán. 10+ litert csak városban eszik.

Amúgy tudom ajánlani a 3.2 FSI-t is, nagyon jó kis motor, egyszerűbb mint a TDI, szép a hangja, és a méretéhez képest takarékos.

2018. dec. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
A 2007- es már EU5. Nem kéne összehasonlítani.
2018. dec. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!