Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valami furcsa hangot ad ki az...

Valami furcsa hangot ad ki az autó elindítás után. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Van egy 2003-as évjáratú Volkswagen Bora 1.6 16V 77kW-os 105Le-s autóm.

Beindítás után van egy kis “húzó, sikító” hang. Nem mindig csinálja. Néha nehezen indul. Volt olyan egy pár hónapja hogy egyszerűen leállt és kikapcsolt minden. Valószínűleg akku probléma lehetett. Bevittem a márkaszervízbe jópénzért adtak egy akkut, azóta semmi. A hangot pontosabban nem tudom leírni (ha valaki tud segíteni akár egy videót feldobok a YouTube-ra). Csak közvetlen az indítás után van, mintha “ráhúzna” valamit és az “súrlódna”. Köszi



2018. dec. 24. 14:53
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Szívesen. Más rendelleneset nem hallok.

Boldog karácsonyt.

2018. dec. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Neked is!
2018. dec. 25. 18:29
 13/16 veterán vas ***** válasza:

Indításkor a fogaskoszorúba marad a bendixkerék. Nem jön vissza a "saját eszéből", mert:

-vagy ragad valamiért a tengelyén

(olajsár,felverődés, kefepor,bármi)

-vagy volt néhány járómotorra való ráindítás, és fölverődött a bendix/fogaskoszorú páros

(sajnos ez esetben csak a párban történő csere a jó megoldás.


Az önindító kivétele után körbe kell forgatni a motort és lámpával megnézni, mennyire verődött föl a fogaskoszorú.

Szóval csak az önindító szerelése után leszel okosabb.

2018. dec. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Úúuuuu

Nagyon köszi! Ráindítás sztm nem volt mert azt “gátolja” (újra le kell venni a gyújtást és újraindítani).

2018. dec. 27. 08:03
 15/16 veterán vas ***** válasza:

Természetesen, ismerjük már évtizedek óta a ráindítás elleni védelmet, mechanikus és elektromos kivitelben egyaránt.

Mégis -Murphynek köszönhetően- szinte naponta hallani amikor járó motorra ráreccsentenek. ;)

2018. dec. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Naja én is ráindítottam egyszer kétszer a céges opelra járó motor mellett pedig az csak pár éves.


Annyira halk autó, hogy nehéz volt megszokni :D

2018. dec. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!