Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Modern, cr turbódízelnél van...

Modern, cr turbódízelnél van olyan hiba, ami csakis fogyasztásnövekedést okoz, semmi más tünetet nem?

Figyelt kérdés

Pl. Lambdaszonda, légtömegmérő, injektor stb.


Semmi egyéb tünet, se nem erőtlen, se nem remeg, se.nem füstöl se más, csak a fogyasztás magasabb az elvártnál.


2018. dec. 26. 03:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Lyukas üzemanyagtartály. Az pont ilyen tünetet okoz!
2018. dec. 26. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerinted ha lenne ilyen "hiba", aminek semmilyen negatív hatása nem lenne, a "hülye" mérnökök az autógyárakban még nem jöttek volna rá? :)
2018. dec. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Bocs, ezt benéztem, valahogy fogyasztáscsökkenést olvastam. Sorry.

Mondjuk ha van részecskeszűrőd, az jó darabig elfedheti a tökéletlen égésből (rossz befecskendezés, nem elég turbónyomás) adódó fokozott kormolást. De előbb-utóbb kibukik és teljesítményben is valamennyire észrevehető.

Hidegben, rövid távokon az én dízelem is simán benyel 8 liter körül, míg nyáron akár 5 alatt is elvan. Szóval ha most többet fogyaszt a kelleténél, az még nem biztos, hogy hiba.

2018. dec. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Pontosan mi a bajod a fogyasztással ?

Mert elvartat írsz tehát most vetted az autót és vartal egy értéket.


Példa. Nekem volt egy rohangáló a autóm 2.0 cr 9.5 literrel jártam vele. eladtam ismerősnek mondja 6 liter.

Változás: 3x annyit varosoztam vele, kicsit jobban is nyomtam neki és én lemertem a fogyasztást ő a compitert nézte ami 1 litert csalt és lefelé kerekitett.


Eleve 1.5 liter volt az önbecsapás, a másik hogy reggel 6kor varosozott és nem regel 8kor és m0n sokat ment.

2018. dec. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Dpf kiégetésnél
2018. dec. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A hirtelen megugró fogyasztás lehet valami lappangó hiba tünete is, érdemes legalább az injektorokra ránézni. A hideg sem magyarázat, mert ahogy én észrevettem, alig nő minimálisan télen a dízelek fogyasztása.
2018. dec. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ja igen, dpf-et kifelejtettem. Autópályán mentem tegnapelőtt 110-130 között egy olyan 20-25 km-t és a pillanatnyi fogyasztás folyamatosan ilyen 9-10 közti litert mutatott, nyáron ez olyan 6-7 között volt inkább. Utóbbi időben is inkább városban volt használva, 5-10 kilométeres utakra, szóval esélyes és remélem, hogy csak a dpf tisztult kicsit.
2018. dec. 27. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!