Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi baja van az autómnak?

Mi baja van az autómnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A lényeg: reggel elindítottam -2fokban is elsőre indult szép csendes alapjárat 10p után optimális a motor hőfoka. Viszont mentem 20km-t leállitottam majd 30p után alig akart elindulni és 1-2 percig rángatott az alacsony alapjárat aztán helyreállt. Majd 3km után leállitottam miután azonnali probára nem indult csak 2 ot forditott (itt világitott az olajlámpa is pirosan). 1 ora után vissza az autohoz 1re epphogy indult nem rángatott semmi de 10p után piros olajlámpa megint jelentkezett.

1.3 glx suzuki. Olajat 2napja töltöttem utána. Hbordásszijak 2 napja cserélve. Aki tapasztalt kérem segitsen. Koszonom.



2018. dec. 25. 08:49
 1/9 anonim ***** válasza:

Megnézted az olaj szintet benne?

Mert az hogy töltöttél bele semmit nem jelent.

2018. dec. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem húztátok meg az olajleeresztő csavart, vagy a szűrőt, elment az olaj, a motor pedig zokon vette?
2018. dec. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az olajszint rendben. Megnéztem előtte azért töltöttem és megnéztem utána is. Meg masnap is használat után.
2018. dec. 25. 09:10
 4/9 anonim ***** válasza:
alapjáratod mennyi amikor rángat? próbáld meg úgy indítani, hogy nyomsz neki egy kis gázt. Ha úgy könnyen indul akkor az alapjárati motorod lesz a ludas, vagy csak be kell állítani az alapjáratodat, mert túl alacsony, mert ha egyébként rendben van az olajszint és máskor nem világít az olajnyomás lámpa akkor az olajszivattyúd nem lehet bajos, de ha máskor is világít az olajlámpád akkor megnézetném az olajszivattyút.
2018. dec. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Megpróbálom és utàna nézek.
2018. dec. 25. 09:31
 6/9 A kérdező kommentje:
Elsőnek arra gondoltam hogy a motorolajat csak rátöltöttem nem engedtem le az előzőt. De mindenhol azt olvastam szerelős oldalakon és motorolajos oldalakon hogy a motorolajok keverhetőek. 2500km el ezelott volt olajcsere (szerelőnél) most csak rátöltöttem. Szoval az olajok keveredése nem lehet gond elvileg.
2018. dec. 25. 09:45
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha az évjárat 97 és 2002 közötti, akkor injektor, típushiba. Valamelyik így kezd tönkremenni, hidegen indul, melegen alig lehet beindítani. Bár ettől még ott van az olajnyomást jelző lámpa. Mikor nem indul, féktisztítóval be kell fújni a légszűrőhöz. Ettől kiderül, hogy injektor vagy sem.
2018. dec. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi. Igen ez volt a furcsa hogy hidegen indul melegen nem. Köszönöm. Évjárat stimmel. 99es
2018. dec. 25. 10:34
 9/9 anonim ***** válasza:
Lehet injektor is DE lehet üzemanyagszűrő, szivattyú, gyújtás. Egy biztos, az olajnak semmi köze hozzá. Mondjzk ha injektor akkor nyúlj zsebbe mert az az 1 db injektor nem olcsó bele de javasolt a gyárit megvenni mert a bontott általában nem szokott bejönni.
2018. dec. 26. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!