Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi történik 5 sikertelen...

Mi történik 5 sikertelen forgalmi vizsga után?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sikeres Kresz és elsősegély tanfolyam után (mindkettő 1.re meglett) 2 hónapja kezdtem a vezetést. Hiába türelmes az oktatóm, full tele van, 10 órat tudtam vezetni 2,5 hónap alatt. A városba lefulladok,1 b3 váltás előtt. Néha rosszul váltok sábot, rámegyek a forgalomtól elzárt területre. A parkolas maga a pokol, egyszerűen nem megy a hátra beállás. Teljesen elkeseredtem. Minden nyüves, put.is c..ánynak is van jogdija, én meg ha megfeszülök se lesz, mert elég egyetlen apró hiba a vizsgán és bukás rögtön. Nekem eleve úgy kell számolni, hogy 5 alkalom után is meghúznak. Olyankor tudom van ez a PÁV vizsgálat. És ha az se sikerül? Elegem van...elvégeztem az egyetemet, jó munkám van, erre egy ilyen alapdolgot sosem fogok megszerezni, mert egy utolsó béna lúzer vagyok.Ráadásul beleöltem már 150 ezer forintot...Szóval ha nem sikerül azb5, mi lesz velem???


2018. dec. 26. 11:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a PÁV sem sikerül, akkor nem árt szembenézni a valósággal, miszerint az ember alkalmatlan. Tudom, nehéz dolog, de a végső következtetés ez lesz. Jobb előbb túl lenni rajta, mint később...
2018. dec. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

10 óra vezetés után, hogy engedtek viszgára?

Váltsnoktatót, olyat akinek tényleg van ideje!

2018. dec. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy előttem is írták. Ha a PAV nem sikerül, akkor el kell fogadni, hogy alkalmatlan vagy a vezetéshez. De gyanítom, hogy az erős stressz, idegesség miatt bénázol ennyit.

Én 3 éve tettem le a jogsit, és sokat hibáztam. Az oktatóm aki csak ordibálni tudott, mindig mondta, hogy ez így nem fog menni, tuti megbukok, és szerinte nem kéne erőltetni a vezetést. Nagyon sok órát vettem, és amikor elegem lett az ordibálásával, a negatív hozzáállásával, meg, hogy miatta már gyomorideggel mentem, közöltem, hogy vagy itt befejeztük vagy kiír a vizsgára. Kiírt a vizsgára. Úgy mentem oda, hogy ha már kifizettem a vizsgadíjat bénázok ott is egy kicsit, és utána be is fejeztem az egészet. Elfogadom, hogy nem lesz jogsim. Így nem idegeskedtem, szó szerint tojtam az egészre. 1 hibám volt csak, elsőre átmentem. 3 éve van jogsim, vezetek. De még ma is előfordul, hogy lefulladok, hogy rossz sávba megyek, hogy nem váltok időben. Parkolni se tudok rendesen. Házam előtti utcán nem is tudok leparkolni, mert képtelen vagyok 2 kocsi közé beállni. Ilyenkor hívom a férjem vagy fiam, hogy álljanak be helyettem. De legtöbbször keresek olyan helyet ahol nem gond a parkolás. Ha messzebb is van kicsivel, az se baj.

Ja a végére hagytam. A sikeres vizsga után mondtam az oktatómnak, hogy kár volt ennyit ordibálnia. Tudod mit mondott? Bőven elég lett volna a kötelező X óra gyakorlása, ha lefizetem őket. Ha adtam volna 50 ezret zsebből akkor nem kellett volna egy csomó plusz órákat vezetnem, és akkor is elsőre átmentem volna. Rá kellett volna kérdeznek, hogy mennyit fizessek a sikeres vizsgáért..Lehet neked is ezt kéne tenned..

2018. dec. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
ne így fogd fel hogy jaj legyen meg hanem tanulj vezetni ne idegeskedjél tojj le mindent mintha gyerek korodba kisautóznál de szabályosan!
2018. dec. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
és ha pl nem tudsz beállni valahova akkor ne az legyen jó van menjünk már tovább hanem megmondod az oktatónak hogy ide figyelj koma csak fékezhetsz ha neki mennék valaminek máskülönben eltöröm a lábad és ha kell 25x-re próbálj meg beállni még nem sikerül
2018. dec. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 bamboochatheone ***** válasza:
77%
Ezért nagy hiba hogy kimarad a rutinvizsga. Ott az alapokat gond nélkül meg lehetett tanulni.
2018. dec. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

10 óra vezetés gyakorlás nem sok, olyankor még a leírt hibák szinte természetesek.

Azt is tudomásul kellene venni, hogy a 30 óra vezetés gyakorlás csak a kötelező minimum óra szám, ha szükséges gyakorolni kell 50-60 órát, fölösleges addig vizsgára jelentkezni, amíg esélytelen, hogy sikerül - pontosan azért mert nem lehet azt ismételgetni, 5 bukás után PÁV.

A rutin vizsgát nem eltörölték, hanem össze vonták a forgalmi vizsgával, de ez részlet kérdés, a forgalmi vizsgáig lesz idő még tanulni.

Az oktató kérdése a lényeg most, kérdés hogyan tanít, és milyen időként tanít.

Könnyű azt kívül állóknak mondani, hogy válts oktatót, de mi van, ha a másik még rosszabb?

Azt te tudod, hogy mennyire vagy megelégedve az oktatóval, lehet-e vele egyezkedni, hogy gyakrabban vezess nála, vagy váltani kellene, de 10 óra után nem kellene nyafogni, sőt, ha úgy lesz tudomásul kell venni, hogy kevés a 30 óra, több kell...

2018. dec. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Válts oktatót. Kell a folyamatos gyakorlás ilyen szét szórt órák mellett szinte újra kezdesz mindent minden egyes órán. Én a 4 órát egy héten keveselltem.
2018. dec. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!