Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jogosítvány forgalmi vizsga?

Jogosítvány forgalmi vizsga?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy ha 2019 márciusban jár le a 2 évem a forgalmi vizsgára vonatkozóan, akkor ez hogy is van pontosan?. Mindenem megvan, már csak a sikeres vizsga hiányzik. Eddig betegség, egyetem és költözés miatt halogattam, de azt tudom 2 év után érvénytelen és újra kell kezdeni. Viszont azt is olvastam, hogy csak egy sikeres kresz vizsga kell és utána újra két évem van, de akkor a vezetést is ismételni kell, mert màr azt is olvastam, hogy az nem vész el, csak a kreszt kell újra letenni, bár nagyon szkeptikus vagyok ezzel kapcsolatban. Előre is köszönöm a válaszokat és a segítséget.

2018. dec. 14. 19:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Kompletten elévül, érvényét veszti az egész tanfolyam.

Vizsgázz le márciusig.

2018. dec. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Márciusig próbálj meg levizsgázni, mert ha lejár a 2 év, akkor lényegében buktad az addigiakat. Ha lejár, akkor újra kell jelentkezned jogosítványra és újra kell csinálnod a kresz vizsgát, mintha először mennél vizsgázni.
2018. dec. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan ahogy a többiek írták.


Az autósiskolába lépéskor aláírtad a feltételeket, amelyek közt az áll, hogy 2 éven belül be kell fejezned, különben érvényét veszti az egész képzés, és az eddigi elért eredményeid.


Úgy képzeld ezt el, hogy azért csinálhatod az elméleti,gyakorlati órákat és vizsgákat, mert élő szerződésben vagy egy autósiskolával, szóval ha ez lejár, akkor onnantól már egy "senki" vagy, akinek nincs jogosultsága igénybe venni ezeket a szolgáltatásokat.


Szóval én a helyedben most az ünnepek alatt felfrissíteném az elméleti tudást, még most megbeszélném az oktatóval azt hogy januárban folytatod, mert még simán teljesíthető ez márciusig, főleg hogy ilyenkor sokkal kisebb a várólista mint tavasz-nyáron, szóval ha van rá lehetőséged érdemes megcsinálnod, különben kidobtál egy rakás pénzt és időt, amit eddig erre rászántál.


Vezetéssel hogy állsz? Ha tényleg jól megy, és megvan a szükséges km és óraszám, akkor már most érdemes az oktatódnak kérni időpontot, mert 3-4 hét az átlagos idő, így ha január közepére-végére kapsz egy vizsgaidőpontot, akkor ha azon meg is buksz, még márciusig beleférhet egy második forgalmi vizsga, szóval simán hozható, télen pláne, ahol ha kicsit is csúszós az út, vagy egy kis hó leesett, akkor jogosan végigdöcögheted 20-30-al településen a vizsgát(persze ne ez legyen az elsődleges cél, hanem hogy normál sebességgel is jól tudd), így még több reakcióidőd lesz, és esetleg a megtett táv is jóval kevesebb lesz, hogy beleférjetek a vizsgaidőbe.

2018. dec. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat és a segítségetek, már beszéltem az oktatóval és januárban folytatom, vizsgaidőpontot jövő héten megy kérni.
2018. dec. 16. 03:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!