Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen jár a motorra váltás?

Milyen jár a motorra váltás?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok. Autóra már van jogosítványom.


Egyetemre bejáráshoz kéne főleg a motor. Naponta 2x 35km megtételéhez. A jogosítvány plusz motorra tudnék 1,25 milliót szánni. (Nyílván nem csak a bejáráshoz kéne, alapból érdekelnek)


Kb mennyibe kerül egy A2 vizsga? Azzal milyen motort tudnék vezetni, ami viszonylag gyors de nem kifejezetten sportos?


Mennyit fogyasztana egy ilyen motor?


Milyen fenntartási költségeik lennének?


A jogsit meg mennyi idő és pénz megszerezni feltételezve hogy minden elsőre megy?



2018. dec. 26. 16:12
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Mivel jár :) autokorrect telefonról
2018. dec. 26. 16:14
 2/11 anonim ***** válasza:
68%

A motorozásnak megvan a maga szépsége (és veszélye), de speciel 35 kilométerre egyetemre bejárni nem a motor a jó választás, arra vagy tömegközlekedés kellé, vagy egy takarékos kis autó, aminek nem fokozottan időjárás-függő a használata, mint a motornak.


Abba már bele sem megyek, hogy miért kell motor, ha minden egyes részletnél az a kérdés, hogy mennyibe kerül?

2018. dec. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

A mennyibe kerül azért érdekes mert kb semmit sem tudok a motorozásról.


Autó van, amivel minden szép és jó csak parkolni lehetetlen plusz dugó, ami a motorosokat minden nézem milyen szépen keresztül hajtanak :)


Tömegközlekedéssel meg 1,5 óra bejárni plusz mindig 45 percel hamarabb érek oda, mert ugye nem én kontrolálom a vonatmenetrendet plusz hazafele is várakoznom kell :)


Azaz 4 óra tömeggel naponta, ami amúgy autóval be 1,5 óra kifele meg kb 35-40 perc, ott is a befele menő utazás a necces meg a parkolás.


Szóval nem tűnik butaságna ha időt sprórolok vele plusz valószínűleg kevesebbet fogyasztani mint az autóm, de itt nem a pénzem van a hangsúly ... az idő és kényelmen.


Plusz érdekel is a motorozás és amúgy is elkezdeném valamikor csak ahogy látszik a kérdesből még nulla tudásom van ezen a téren.

2018. dec. 26. 17:37
 4/11 anonim ***** válasza:
Tegyük fel, hogy a motort a lehető legtovább használnád, tehát kb. márciustól novemberig, ehhez kellenek majd melegebb cuccok és nyáriasabb cuccok is. Nyilván nem egyszerre szerzed majd be, de a végére kb. az 1,25milliobol marad 850-900ezer, ha letetted az A2-t és vettél viszonylag normális, teljes motoros felszerelést. A motorra marad 8-900ezer. Én egy Yamaha XT660X-et vagy Aprilia Pegaso Strada 650-et ajánlanék, ezek injektorosak, a kategória teteje erőben és mindennapi használatra alkalmas elnyűhetetlen motorok. Alkatrész van hozzá bárhol és mindenhol tudják szerelni, értenek hozzá, de kopó, fogyó alkatrészeken kívül nem nagyon kell költeni. Kopó alkatrész árakba nem mennék bele, mert kibírható összegek, ha szükséges a csere és nem sűrűn kerül rá sor. Google. Éves biztosítás 10-25ezer között lesz, szóval nem dráma. Fogyasztás 4-5liter, plusz olaj. Egyébként motornál megéri mindenből minőségit venni, mert hatványozottan érezni ha valami nem olyan, vonatkozik leginkább gumira, fékre, de olajra, láncra, kenő-ápolóanyagokra is érdemes költeni. Összegkereted teljesen korrekt, ebből jó motort és ruházatot lehet venni és ha megvan akkor fenntartani már nem nagy dolog. Ez még nem az a kategória, mikor fenntartani nehezebb, mint megvenni :) Az idő, amit spórolsz vele és az élmény, amit adni fog az megfizethetetlen, vagy legalább is nagyon megéri :)
2018. dec. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Meg tudom hogy nem a legköltséghatékonyabb, akkor kollégiumban laknék :)
2018. dec. 26. 17:43
 6/11 anonim ***** válasza:
És hova teszed a sok védőfelszerelést, bukósisakot, motoros ruházatot az egyetemen? Ne érts félre, szép dolog a motorozás, de ugyanolyan macerás is egyben.
2018. dec. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 dirtboy ***** válasza:
Igazuk van, én pár hónapmúlva akarom venni a mocimat. Régebben volt egy terepre való, most aszfaltra való lesz Kawa Z1000 2010-13közti. Munkába járásra vagy neked egyetemre nem olyan kényelmesek. Elindulsz jó időben, mire vegzel lehet szakad majd az eső. A motoros védőfelszerelés baromi drága. Hogy egy esésnél a motor ne zúzza szét a lábad vagy egyéb más amibe ütődik egy csizma ott kezdődik hogy 45 ezer. Egy komolyabb textil kabát 60, ilyenkor télen olcsóbb. Ilyenkor kb 70-80ért szerintem kapsz szettet, tehát nadrággal. Ezek árait nem nagyon tudom mert én bőrt nézem nem a textileket. Sisak ami elfogadható minőségben véd az legalább 45ropi pl scorpion exo 490,de givinek lehet van olcsóbban ez a szint mint a scorpion 490enese. Kesztyű az mondjuk nem nagy tétel. Gondold meg azért mert motort nem csak tankolni kell. Amiatt a pár hónap miatt még tudod használni biztonságosan elég sokat kell majd fizetni. Gumi, olajcsere, lánc, biztosítás stb plusz ugye kell egy jogsi amit nem kifozetni a legeoaszabb hanem végig járni az oktatást.
2018. dec. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 veterán vas ***** válasza:
58%

Az ilyesmit nem lehet elmesélni, ezt meg kell élni.

Csináld meg a "B-125" jogosítványt, és vegyél egy nyolcadliteres motort. (ez még nem egy egetverő összeg)

Aztán egy hónapon keresztül minden nap motorozz legalább 25-30km-t, az időjárástól és a hangulatodtól függetlenül, csak hogy megismered a motorozás ízét. ;) Ha nem megy el a kedved, akkor megéri tovább lépni, az A2-re és egy nagyobb motorra.

2018. dec. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 dirtboy ***** válasza:

/Csináld meg a "B-125" jogosítványt, és vegyél egy nyolcadliteres motort. (ez még nem egy egetverő összeg)/


Ezzel nem értek egyet ugyan is motor és motor közt is egetverő a különbség.

Ahogy dodor is mondta olyan motort vegyen mindenki ami neki tetszik.

Lehet hogy vesz egy 125öst és azt mondja ez nem jó, nem tetszik neki. De lehet vesz egy 400-600ast és azt mondja ez igen, ezzel már élvezi a motorozást.

Amikor a jogsit raktam le motorra voltak 0ról induló csajok. Ők 125el kezdtek, tanulták az alapokat, mikor az azzal jól ment felülhettek a 600as bansitra. És sokkal jobban élvezték. Igaz nekem meg a bandit nem tetszett, se a hangja, se a futóműve, se rajta ülni nem volt semmilyen. Nem váltott ki belőlem semmit.

szóval abból ha vesz a kérdező egy 125ös motort szerintem nem fogja megtudni hogy szeret e motorozni vagy sem.

2018. dec. 27. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 veterán vas ***** válasza:

Utolsó!

Abból indultam ki, hogy még semmi tapasztalata nincs a motorozás terén. Lehet, hogy 10km-t elgurul 0°C-os jégkásás úton és soha többet nem akar kétkerekűzni, úgy megutálja. Akkor mi értelme az A2-re és egy milliós motorra pénzt költeni?


Pl. az unokaöcsém -hasonló módon- veszettül odavolt a motorozásért. Első keresetéből tanfolyam-befizetés, esténként álom-motor kutatás a neten, majd hónapok múlva vizsga, majd vásárlás.

Aztán kb.5-600km-el a háta mögött elcsúszott.


Motort ahogy volt, törötten eladta, a jogosítványa már régen lejárt, talán soha az életben nem fog kétkerekűre ülni....

Ami szép álom volt, most egy rossz emlék.

Ettől akartam megkímélni a Kérdezőt.

2018. dec. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!