Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hűtővíz helyére mit kell...

Hűtővíz helyére mit kell utánölteni?

Figyelt kérdés

Tudom, hülye kérdés, de kijelezte az autó hogy kevés a víz. Valóban a szint alatt van, de csak egy kicsit.

Szeretnék utántölteni, mit kell belerakni?

Az autó: Opel Astra H 1.7-es dízel.



2018. márc. 24. 16:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Ioncserélt vizet vagy fagyállót (hűtőfolyadékot).
2018. márc. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az ultragyors segítséget!
2018. márc. 24. 16:51
 3/9 A jó édes ***** válasza:
18%
Lehetőleg ne ioncserélt vizet vagy házilag kevert löttyöt. Szükségmegoldásnak elmegy, de a helyes pótlás a gyári szabványnak megfelelő hűtőfolyadékkal történik. Ebben benne vannak azok az adalékanyagok is, amik a hűtőrendszer korrózióállóságáért és kenésért felelnek, hogy a tömítések és csövek élettartama hosszabb legyen. Értsd: ha ilyet töltesz bele, azt meghálálja a hűtőrendszer.
2018. márc. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! És hol tudnék ilyen gyárit beszerezni? Rákerestem, de nem nagyon jártam sikerrel.
2018. márc. 24. 18:03
 5/9 anonim ***** válasza:
Egy minőségibb, nem Teszkós Favorit szintű előrekevert adalékos fagyálló is jó bele, nem kell egyből a gyárit beszerezni.
2018. márc. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A jó édes ***** válasza:
Szilikátmentes kell az autódba, amit a legtöbb márkánál a piros szín jelöl, vagy az Opelhez a GM 6277M szabvány.
2018. márc. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Bemész egy autósboltba és ott megmondják neked.

Én ilyet vettem, amikor észrevettem, hogy fogy:

[link]


Felhívtam az autószerelőt, aki csinálta és megkérdeztem, hogy milyet tettek bele.

2018. márc. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én még olyan autót nem láttam, ami jelzi a hűtővíz szintjét. Nem az ablakmosót láttad véletlenül?
2018. ápr. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Opel Astra H. Angol a fedélzeti, de "Coolant level check" a hűtővízre utal.

Igen, kijelzi az ablakmosó folyadékot is az pedig "Check washer level" (vagy hasonló).

2018. ápr. 1. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!