Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használtautó vásárlás utáni...

Használtautó vásárlás utáni reklamáció (szavatossági igény)?

Figyelt kérdés
Eladtunk egy 12 éves 152 000 km-es renaultot. Az autó 1 hónapos friss műszaki vizsgás volt. A vásárló 3 hét után reklamálni kezdett, hogy a szervizben azt mondták neki, hogy a féket cserélni kell, mert kopott. Szintén ez volt a diagnózisuk a 4 db lengéscsillapítóra is. Most ennek a javítási árát rajtunk eladókon akarják behajtani szavatossági kérdés körében. Az adásvételkor a vásárló kipróbálta az autót, de nem nagyon nézte át csak felületesen. Nálunk az autó hibamentesen működött. Ha lett volna valami gond a kocsival azt elmondtuk volna neki pont az ilyen viták elkerülése érdekében. Ráadásul ezek olyan alkatrészek amiket műszakin ellenőriznek, ráadásul kopó alkatrészeknek minősülnek. Műszaki vizsga bizonyítványon nem volt semmilyen bejegyzés, feltárt vagy javítanivaló hibát nem találtak. Most bírósággal fenyegetőzik és megkérdőjelezte a közlekedési hatóság munkáját is. Mit tehetünk ilyenkor?
2018. dec. 28. 14:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak ennyi a probléma a kocsival akkor kenje a hajára. Amúgy meg ha kicsit veszek előtte elviszem állapotfelmérésre, ott egyből kibukik majdnem minden. Neked azt javaslom, hogy ne foglalkozz vele, ha visz egy igazságügyi műszaki szakértői véleményt akkor érvényesíted a garanciát.
2018. dec. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Hajtsd el a pi...ba. Ugysem tehet semmit. Birosagon pedig ki fogjak rohogni.
2018. dec. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
72%
Ezen ne stresszelj.Kiprobálta, tetszett neki, megvette. Semmit nem tud behajtani rajtad utólag. Ne fizess egy árva petákot sem. Régen autokereskedéssel foglalkoztam, mindig vannak akik próbálkoznak, de én elhajtottam őket.
2018. dec. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Ha tudtok még valami hasznosat akkor ne tartsátok magatokban.
2018. dec. 28. 14:32
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Kopott fékek? Egyem meg a lelkét. Várd csak ki míg megtudja hogy az üzemanyag se tart örökké... Kopó alkatrészre én úgy tudom nem vonatkozik a szavatosság.

Amúgy is vicc lehet ez az ember.


A 4 darab lengéscsíllapító lehet problémás. Főleg mert hat hónapon belül vélelmezni kell hogy a hiba a vásárlást megelőzően is fent állt.

Viszont ez egy max 50-60 ezer forintos tétel, azon felül csak munkadíj ha nem tudja otthon, magának cserélni. Nem hiszem hogy megérné neki polgári perre vinni az egészet, és 5 évig húzni az ügyet, 100 ezer forintért. Én a helyedben nem adnák semmit, mert biztosan csak blöfföl.


Amúgy meg nem tudom milyen értékű autóról van szó, de ha tényleg csak ez a két hibája van, akkor jó vétel volt. A legtöbb használt autó nagyobb meglepikkel jön. Tapasztalatból mondom.

2018. dec. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi vitát meg lehetne előzni ha az eredetvizsgával egybekötve adásvételkor műszakiztatni is kötelezően kéne az autót mindkét fél jelenlétében... onnantól kezdve eladó moshatná kezeit, vevő meg megnyugodhatna hogy nem verik át. Fizetünk így is 60 ezreket "vagyonszerzési illeték" néven a semmire. Abból levéve igazán kijönne.
2018. dec. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Az új autot megvettem arra sem jar garancia a féktarcsákra meg a fekbetétekre es a kuplungtarcsara sem mivel ki, hogy vezet alapon, mehet ahova akar, körberöhögik es kesz.
2018. dec. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
5. Hozzászóló. Friss műszaki volt az autón amikor eladtuk. A lengéscsillapítók jól működtek. Ha rosszak lettek volna nem kaphatott volna műszakit az autó. Szerintem. Műszaki óta kb. 500-600 km-ert mentünk vele míg el nem adtuk. Úgy tudom ezek a "rejtett" hibák nyílt hibának számítanak mivel kellő körültekintéssel való átnézés során a vevőnek ezeket észrekellett volna vennie. De ezek a hibák nem léteztek. Egy éppeszű ember nem merné megkockáztatni, hogy ilyen hibával adja el az autóját mert ha a vásárló balesetezik akkor az eladó megy a böribe. Gondolom én. Szerintem jogtalan a követelése.
2018. dec. 28. 15:48
 9/19 A kérdező kommentje:
Az autót 750 ezerért adtuk el.
2018. dec. 28. 15:49
 10/19 anonim ***** válasza:

Ha minden pont úgy történt, ahogy leírtad, akkor ne is válaszolj az illetőnek, pláne vitáb ne keveredj. Ha fenyeget, akkor ne reagálj.


Nekem az jön le, hogy meggondolta magát, és másik autót talált, ettől szabadulni szeretne..ez egy bevált szabadulási módszer, néha sikerül is megilyeszteni az eladót.


Ha mégis visszavennéd(valami botor pillanatodban) akkor kérj bánatpénzt, és használati díjat. A bánatpénz lehet mondjuk százezer, a használati díj a megrongált autó miatt szintén százezer....oszt jónapot..de ezek a tarifák gusztus szerint emelkedhetnek..


Egy hóapos műszaki vizsga után nem lehet ennyi probléma. Itt a vizsgaállomáson ketten is átnézik, úgy megrázzák az autót, hogy majd leesik a hídról, vagy a féket is megszadizzák....ilyen alapos vizsgálat után biztos hogy jó..

2018. dec. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!