Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó fűtés-hűtés?

Autó fűtés-hűtés?

Figyelt kérdés

Adott egy 97es vw golf 3. A helyzet, hogy 1-2óra pálya/főút autózás után sem megy 70fok fölé a vízhőfok mutató. Fűtés pedig nem igazán van, csak langyosat/hüvöset fúj.

Ha városban autózok, vagy alapjáraton jár akkor rövid idő alatt beáll középre a mutató és a fűtés is megy(meleget fúj)

Nos, ez annak az eredménye, hogy ilyen jól hűti a menetszél az autót mikor hosszabb távon van használva? (Mielőtt bejöttek a hidegebb idők, akkor mindig beállt 90-100fokra a víz) Novemberben volt vezérlés,vízpumpa csere és -35ös fagyállóval feltöltve.



2018. dec. 28. 19:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Elvileg a termosztát pont ezt hivatott megakadályozni. Nem vagy csak részben engedi ki a hűtőbe a hűtőfolyadékot, hogy ne hűtse hideg időben túl. Így első körben termosztátot cserélnék/ellenőriznék.
2018. dec. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%

A leirásban nem látom hogy termosztát is lett volna cserélve.Viszont ha volt is akkor is lehet sajnos hibás darab ami benne van!(sajnos a tünetek erre utalnak)!

Ideiglenes megoldásként tegyél egy akkora kartonpapír darabot a hütő és a hütőrács közé ami a hütő 3/4-ét eltakarja.Ez segít abban hogy a menetszél ne hütse vissza annyira a motort és a fütésed is jobb lesz töle kicsivel!Ha városozol és túlságosan melegedne,(bár kétlem hogy fog) akkor csak kikapod a kartonpapirt és gond megoldva!

2018. dec. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én is pont ezeket akartam írni, amit előttem írtak.
2018. dec. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen a termosztát bennem is felvetődött ezért is írtam a cimkékhez. 2hónapja van meg az autó és még nem ismertem ki minden porcikáját. És honnan lehet tudni, hogy valóban az a ludas? Mert számomra nem egyértelmű..
2018. dec. 29. 00:03
 5/8 A kérdező kommentje:
Illetve a termosztátot "direktbe" hogyan ellenőrizhetem, hogy működik e és jól működik e?
2018. dec. 29. 00:04
 6/8 anonim ***** válasza:
Az a baja, egyértelmű, nincs mit ellenőrizni.
2018. dec. 29. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A leírtak alapján 95%, hogy a termosztát nyitva marad. Nem lehet hatalmas összeg a cseréje.

Ha beindítod és már melegedő motornál egyből melegszik a hűtő is, akkor nem zár le. Valószínű ez a gond.

A kiszerelt termosztátot (vagy csak betétet, nem tudom a 3-as Golfban milyen van) egy fazék forróvízben lehet ellenőrizni. De utoljára ilyet még Zsiguli termosztátnál csináltam.

2018. dec. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Termosztát kicserélve illetve a fűtés is rendbe téve, viszont továbbra sem áll be a vízhőfok csak ha alapjáraton járatva van. Menet közben egyből visszahűl és a nem megy 70fok fölé.
2019. jan. 7. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!