Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » WD40-nel matrica eltávolítása...

WD40-nel matrica eltávolítása autóról? Működik vagy rossz ötlet?

Figyelt kérdés
Vagy 10 éve rajta van. Ráadásul valami vastagabb glitteres cucc, ami meg is kopott már és így az eredeti széle sincs meg, szóval nagyon rágyógyult. A hajszárítós melegítés nem igazán kivitelezhető.

2018. dec. 29. 10:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Gőzborotva?
2018. dec. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
rebel off
2018. dec. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Arra számíts, ha leveszed látszani fog a nyoma, mert körülötte kiszívta a nap, a levonó alatt pedig nem érte, ott kevésbé lesz kifakulva. Egyébként csak a hajszárítós melegítést tudom javasolni. Hőlégfúvóval is szokták, csak akkor nagyon vigyázni kell, nehogy felégesd a festéket.
2018. dec. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha üvegen van, akkor esetleg még lakkbenzinnel is. Vagy ha semmi más, akkor nagyon óvatosan kromofággal.

Ha pedig a kasztnin van, akkor megpróbálható a WD40 is, csak aztán zsírtalanítani is kell, vagy az egész autót körbefújni vele. ;)

2018. dec. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 JulesTS ***** válasza:

Motorkerékpár tankról és oldalidomról szedtem le régi matricát WD40-nel. Nem volt egyszerű, de lejött és épp maradt a 35 éves gyári fényezés is.

Ami jobb megoldás az a matrica eltávolító spray. A matricát felpuhítja és oldja a ragasztót, hátsó szélvédő belső oldaláról szedtem le 17 éves matricát, úgy hogy a fűtőszálak nem sérültek meg. Én autó alkatrész boltban vettem.

2018. dec. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Sajnos a kasztnin van. És vagy széttöredezett az alja, amivel fel van ragasztva, vagy nem is volt neki(?), mert a kopott résznél nem látok a glitter pigmentek alatt semmi megfoghatót, hogy le lehessen húzni. A melegítésnek így lenne értelme? Esetleg ha körömlakklemosóval átkenem óvatosan csak a matricát? Vagy alkohollal? Vagy a WD-40-nel. Valami csak old rajta valamennyit, aztán max lekapargatom apránként. Mert ahogy most kinéz, annál kb bármi jobb lesz. Na jó, azért bármi nem. :D

A matricaeltávolító spray-vel tuti a siker? Mert akkor lehet inkább azt szerzek és nem kísérletezgetek meg szenvedek feleslegesen.

2018. dec. 29. 22:58
 7/7 anonim ***** válasza:
Én meg várnám a nyarat fel forrosodik a matrica simán le jön aztán ragasztó mentesítővel le kell a helyét törölni és 1-2 soron mélypolír aztán nyoma sincs . Én ezt nyáron csináltam a kocsimon mert körbe reklám szöveg volt rajta az elöző tulaj álltal azóta sincs nyoma se . Fényehő haver 2000-es papírral vízben finoman meg csiszolta és polír neki mint , ha újj lenne .
2018. dec. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!