Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy, vegyem meg magamnak az...

Hogy, vegyem meg magamnak az autót, ha kiskorú vagyok? Illetve nem értem, hogy milyen papírozási dolgok kellenek?

Figyelt kérdés

Ugye a kocsizás abból áll papírokból, hogy:


Jogsi

Forgalmi (Müszaki)

Törzskönyv (ebbe nem vagyok biztos)

Eredet vizsgálat

Adásvételi

és a többit nem tudom..



Van egy autó ami minden álmom kinéztem és most van végre egy jó ajánlat.


Bökkenő, hogy külföldi rendszámos. (De még igy is jó árba van)



Szeretném, ha először rá nézne egy szerelő, hogy nincs-e valami eldugott problémája.

Utána, hogyan tovább?


Biztosítást, apám nevére lesz kötve...


Mit, hogy kell csinálni.


Köszönöm előre is



2018. dec. 31. 01:31
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Használt autó regisztációs adónál volt kiírva, hogy mennyi lesz regisztrációs adóval együtt
2018. dec. 31. 01:34
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha kiskorú vagy, akkor vedd az autót édesapád nevére. Ilyeb egyszerű. És nagyon ügyes vagy, ha ilyen megtakarításod van. Egyébként gondolom, vezetni sem vezetsz, mert nincs jogosítványod sem. Akkor meg nem is kell forgalomba helyezned az autót, nem igaz?
2018. dec. 31. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
81%
egyébként tudtommal semmi akadálya, hogy kiskorúnak autója legyen. Jogsi nem kell az autó tulajdonjogához.
2018. dec. 31. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
48%
Így van, főleg ha a faterja nevére lesz.
2018. dec. 31. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Van rajta érvényes müszaki, csak külföldi.



Saját nevemre szeretném venni, ha lehet, ha nem akkor se Apám nevére.


(4 hónap múlva lesz jogosítványom, és kedvező az ajánlat a szemeimnek, illetve szeretnék addig személyre szabni pár dolgot az autón, de apám nem támogatja azt mondja, hogy rá ér 4 hónap múlva, szóval nem érti meg, hogy én mit szeretnék.)



Szóval mi a sorrend?

2018. dec. 31. 02:02
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
a sajátjára is lehet. mondjuk jellemzően ilyen váláskor van, amikor kiskorú gyerek nevére írják az autót. De szerintem üzemben tartónak be kell írni valakit
2018. dec. 31. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
16 vagyok, akkor beírom anyukámat, neki viszont nincs jogsija...
2018. dec. 31. 02:06
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Ebből kinéz egy nagy pofára esés.

A papírozást elintézi a kereskedő, de autót nem érdemes úgy megvenni hogy "majd valamikor" jó lesz az.

Közel sem biztos, hogy 4 hónap múlva lesz jogosítványod, egy-egy vizsgára várnak heteket, hónapokat, ami szerinted 4 hónap, lehet akár másfél év.

Az álom autó jó áron meg azt sejteti, hogy oka van annak a jó árnak... mondhatjuk, hogy a te pénzed, de még az se biztos, mit csinálsz, ha a szülők ellenzik az akciódat?

2018. dec. 31. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
,ég egyszer leírom, hogy megértsd: az autó tulajdonlása, üzemben tartása nem csak jogosítvánnyal rendelkező emberek kiváltsága. Csak a vezetéshez kell.
2018. dec. 31. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Az autó vásárlás, névre íratás nem úgy működik hogy ráíratjuk valaki nevére, aki ott sincs.

Abból meg nem sok jó szokott kisülni, ha az egyik szülő ellenez valamit, a másik meg asszisztál hozzá, ami ez esetben az autó vásárlása, megcifrázva azzal, hogy a biztosítást meg annak a nevére akarod kötni, aki eleve ellenzi a vételt (ami érthető)


Jogosítvány nélkül is lehet autót vásárolni, nem ez a kérdés, hanem az, hogy kiskorúként mit engedhetsz meg magadnak a szülőkkel szemben, illetve egy autónál nem biztos, hogy a vételár a legnagyobb összeg, amit ki kell fizetni.

Nem úgy működik, hogy veszel egy autót, a biztosítást meg apád nevére íratod, a biztosítást a bejegyzett üzembentartó fizeti, és ha apád ellenzi az akciódat, hogy lesz üzembentartó?

Az ilyen "álom autókkal" az is lehet probléma, hogy szép, de van egy-két javítani való rajta, és ha az mondjuk a turbó, kettős tömegű lendkerék, vagy hasonló kaliberű darab, annak az ára is álomszerű összeg.

Ez mondjuk csak sejtés, ami onnan ered, hogy használt autót többnyire drágábban kínálnak a nepperek, mint, amit az valójában ér, a vételáron átíratás költségein túl még szép összeg elmegy az első szervizekre is.

2018. dec. 31. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!