Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy Renault Megane 2 CC 2. 0...

Debremart kérdése:

Egy Renault Megane 2 CC 2. 0 benzines autót szeretnék tuningolni, de csak apránként mennyi lóerőt lehetne belőle kihozni?

Figyelt kérdés
Nem sufni tuningra gondolok hogy megkapja a sportlégszűrőt kábelkötegelővel felkötözöm azt cső :"D Rendesre gondolok, pl turbó, módosított hengerfej meg ilyenek. Ezt a 135 pacit igen kevésnek érzem egy 2.0 motorhoz képest...

2018. dec. 31. 14:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Szerintem olyan 200 LE kihozható belőle biztonságosan.
2018. dec. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Egy 240 Le esetleg? Mert egy ismerősöm ismerősének 2.3-as Saab-ja van és az 260Le gyárilag
2018. dec. 31. 15:04
 3/16 anonim ***** válasza:

2#


Igen, de az valószínűleg valamiféle gyári sportváltozat.


A te autód nem Renault Sport változat,hanem "normális" szívó két literes.

2018. dec. 31. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Nem éri meg anyagilag komolyabban belenyúlni. Add el és vegyél egy gyárilag erősebbet. Akkor meg főleg, ha ez nem hobbi hanem napi használatú autó.
2018. dec. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy a turbós a kövi verziója ennek a fajtának ebből a típusból nem gyártottak erősebbet. Sima szívó, tisztában vagyok vele, de ha kapna pl. Kovácsolt főtengely stb.. megsportosítanám a motorját
2019. jan. 1. 00:34
 6/16 veterán vas ***** válasza:

Igazad van, a kovácsolt főtengely az mindig "megsportosítja" az autót. Anélkül egy lépést se!



Az az apróság ne is zavarjon, hogy a főtengelyek jelentős hányada eleve kovácsolt acélból készül. :D

2019. jan. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nem úgy gondoltam ezt te is tudod ;) Csak egy példának hoztam fel. Kap egy rs motort aztán csumi. Eldöntöttem.
2019. jan. 2. 21:50
 8/16 veterán vas ***** válasza:

Hja értem.

Mert egy közel 10 milliós legújabb fejlesztésű RS motorját "csak úgy" megveszed és berakod az utcai 2.literes kasztnijába.

(a hozzátartozó váltóval, elektronikával, felszereltséggel)


Sok szerencsét hozzá.

Meg türelmet.

Ja és sok-sok lóvét.

/és az ne is zavarjon, hogy az RS motorját szólóban nem árulják/ ;)

2019. jan. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Miért kellene a legeslegújabb fejlesztésű rs motor? 2006-os elég hozzá, de igaz nem árulnak sajna... Akkor marad simán a turbósítás. És amennyi maximum kihozható belőle biztonságosan. Ikerturbót már nem bírna el biztonságosan igaz? Hamar szétmenne tőle
2019. jan. 3. 02:19
 10/16 anonim ***** válasza:

Bocs de én még nem láttam olyan kocsit ami 50.000 km-nél többet ment volna utólagos turbóval. Egy "rendesen" elvégzett átalakítás 1.5 misitől KEZDŐDIK.

Amíg van gyárilag erősebb változat, addig anyagilag mindig bukó marad az átépítés. Főleg a nem várt költségek miatt (abból lesz ám bőven) vagy jársz imádkozós autóval. Esdekelsz hogy hazafelé is beinduljon.

2019. jan. 3. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!