Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire nagy probléma, ha...

Mennyire nagy probléma, ha nem váltok "szépen"?

Figyelt kérdés

1,5 éve van jogsim, eddigi életem során összesen kb 130 órát vezettem (ebbe beleértendő az oktatóval való gyakorlás a vizsga előtt, az ismerőssel való gyakorlás illetve a jogsi megszerzése utáni vezetgetés). Nem igazán vezetek jól, nincs hozzá érzékem.


A váltások még mindig sokszor nem sikerülnek túl szépre, mert nem mindig tudom jól összehangolni a kuplung és a gáz adagolását vagy pl elindulásnál túlságosan pörgetem a motort ilyesmi.


Az lenne a kérdésem, hogy ez mennyire káros az autóra nézve? A 20 éves családi autónk két éve kicserélt kuplungját cserélni kellett nemrég és úgymond ezt arra fogták, hogy biztos az én nem szép váltásaim miatt.


Plusz még az lenne a kérdésem, hogy egy ilyen nem túl ügyes sofőrnek elsőre valami olcsó, régi autó lenne ideális első autónak 500 ezer Ft körül, amiért nem kár vagy nyugodtan nézelődjek a 1,5-2 milliós kategóriában 7-10 év körüli autókat.



2019. jan. 2. 17:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha fokozatokat nem recsegteted akkor csak a kuplung használódik jobban.
2019. jan. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
recsegés nincs már szerencsére, azon a szinten már túl vagyok
2019. jan. 2. 18:07
 3/18 anonim ***** válasza:
18%
Idétlen vagy a vezetéshez. Minek erőlteted, ha nem megy? Vegyél automata váltós kocsit és nincs gond.
2019. jan. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
68%
Közvetlenül nem árt semminek, de hosszabb távon fokozottan kopik ettől a kuplung, és az egész hajtáslánc, beleértve a váltót, féltengelyt. És ez már baj.
2019. jan. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Azért egy Suzuki Ignis esetén (ez csak példa) olyan ramatyul van hangolva a pedál, hogy céges autóként szépen csak jégen indulok vele, pedig kertitraktortól kezdve vezetek kistehert, traktort is. Ket autónk van, mindkettő zökkenőmentes a kezemben, 78-79 ezernél járok a suzukival, amit én raktam bele)342 valamennyi van benne.

De kb minden nap lefulladok vele...

2019. jan. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
73%

Nyugodtan vegyél drágább kocsit, majd belejössz.

Nekem 15 évi rutinom van, nem bőgetem a motort és sosem recseg a váltó, de 4-5 évente 35-45ezer km-enként én is leégetem a kuplungot.

Most ezért kár automata váltóst venned, én kibírom 4 évente a 70-80ezres csere költségét...

2019. jan. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Most először az életben sikerült vennem egy új kocsit, automata váltósban +800ezer lett volna.

Ez 9-10 kuplung csere ára, ha mondjuk +100ezer lett volna simán veszek én is, de ennyi difit nem ér meg.

2019. jan. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Most így kezdésnek lehet elég lenne nekem pl egy Ignis vagy egy G Astra vagy Corsa 500 ezer körül, de attól félek, hogy hamar elszáll a varázsa és meg fogom bánni, hogy nem valami újabbat vettem. Gondolom ezeket az autókat eladni sem egyszerű már.
2019. jan. 2. 18:34
 9/18 anonim ***** válasza:
72%

Ugyan már a feleségemnek 12 éve van jogsija azt a 3 napos kuplungot porraegette, 120eft /3 nap, az hogy recseg a váltó normális, az is ha minden padkanak nekimegy, és karácsonykor defektet kapott meglátogatta a rokonokat és úgy ért haza hogy nem lapos volt a gumi hanem szó szerint nem volt gumi az alufelnin :)))


Ehhez képest ha vacakul valtasz az semmi.


Nézz olyan autót ami tetszik.

2019. jan. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

9# Nagyon jót nevettem,köszönöm szépen! :D


Nekem is 1,5 éve van jogsim,és én is rondán váltok,meg néha túlpörgetem a motort. Azonban rengeteget vezettem már,és nagyon szeretek is vezetni,szerintem viszonylag ügyes is vagyok. Nálunk az autóval nagyon nehéz,Suzuki-imádom,szeretem,tisztelem - de az elején konkrétan kínszenvedés volt rajta megtanulni vezetni. Most már nagyon jól kijövünk,de van amikor nem hajlandó bevenni a sebességet,és recseg-ropog a váltó,illetve nem igazán akar elindulni,szóval muszáj egy kicsit odalépnem a gáznak. Ha viszont éppen jobb állapotban van (ami szerelőtől függetlenül havonta változik),akkor gyönyörű szépen közlekedünk együtt.

2019. jan. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!