Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire nagy probléma, ha...

Mennyire nagy probléma, ha nem váltok "szépen"?

Figyelt kérdés

1,5 éve van jogsim, eddigi életem során összesen kb 130 órát vezettem (ebbe beleértendő az oktatóval való gyakorlás a vizsga előtt, az ismerőssel való gyakorlás illetve a jogsi megszerzése utáni vezetgetés). Nem igazán vezetek jól, nincs hozzá érzékem.


A váltások még mindig sokszor nem sikerülnek túl szépre, mert nem mindig tudom jól összehangolni a kuplung és a gáz adagolását vagy pl elindulásnál túlságosan pörgetem a motort ilyesmi.


Az lenne a kérdésem, hogy ez mennyire káros az autóra nézve? A 20 éves családi autónk két éve kicserélt kuplungját cserélni kellett nemrég és úgymond ezt arra fogták, hogy biztos az én nem szép váltásaim miatt.


Plusz még az lenne a kérdésem, hogy egy ilyen nem túl ügyes sofőrnek elsőre valami olcsó, régi autó lenne ideális első autónak 500 ezer Ft körül, amiért nem kár vagy nyugodtan nézelődjek a 1,5-2 milliós kategóriában 7-10 év körüli autókat.



2019. jan. 2. 17:53
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Pszichésen és persze anyagilag is megterhelőbb egy drágább autó egyes alkatrészeit a bénaságom miatt tönkre, mint egy olcsóbbét. Ebbe gondoltam bele igazából.
2019. jan. 2. 22:10
 12/18 anonim ***** válasza:
24%

Inkább azon aggódnék, hogy mennyire vagyok köz- és önveszélyes az utakon, ha ennyire nem megy a vezetés.

Nem szégyen, vannak oktatók akik tartanak órát rutintalan, jogsival rendelkező sofőröknek.

2019. jan. 3. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
48%

szerintem vegyél automatát.

nem mindenkinek van képessége a manuális váltó kezeléséhez.

ha lenne, már megtanultad volna ennyi óra alatt

2019. jan. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat.

Néhány hete kezdtem el újra órákat venni a korábbi oktatómtól, a karácsony előtti csúcsforgalomban vezettem vidéki nagyvárosban csúcsidőben 16:00 és 17:30 között vele. A forgalomban elboldogulok, azzal azt hiszem nincs baj. Nyilván nem száguldozok, előzgetek vagy hasonló és nagyon koncentrálok.


Egy kb 15 éves Suzuki Ignis-en tanultam anno az oktatóval és most is azon vezettem. Lefulladni nem fulladtam le sosem, pedig azért elég sokat kellett megállni-elindulni stb. Néha elindulásnál kicsit túlpörgettem a motort+ a váltások néha nem a legszebben történtek, de nem recsegett-ropogott semmi.


Amitől igazából még nagyon félek az a parkolás, ami nem igazán megy és korábban sem volt az erősségem, ezért is gondoltam rá, hogy minnél kisebb méretű autó kellene, amivel könnyebb parkolni. Ilyen Smart, Toyota Aygo méretekben gondolkodom vagy maximum Toyota Yaris, Mazda2, Alfa Mito méretben.


Kezdésnek esetleg egy 12 éves használt Toyota Aygo 1 millióért nem lenne ideális nekem? Manuális váltós, viszonylag olcsón javítható, kis méretű, könnyen vezethető.

2019. jan. 3. 22:05
 15/18 veterán vas ***** válasza:

Szerintem túl sokat agyalsz ezen a történeten. Vegyél egy öregedő Astrát, Swiftet, Corsát vagy valami ilyesmit 3-400-ért és használd. Ha görbül/roppan, akkor se siránkozz, hanem gyakorolj és gyakorolj. Aztán egyszer -remélhetőleg- majd ráérzel.

Sok szerencsét! ;)

2019. jan. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

mindjuk az egy tévhit, hogy minél kisebb az autó annál könnyebb parkolni.

ha Astrával meg Ignussel nem megy, Yarissal sem fog

2019. jan. 4. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

16-os

Amúgy tényleg, nekem is a kombi Audi A6-al, ami elől-hátul tolatóradaros, eszméletlenül könnyű a kormánya, és automataváltós, gyerekjáték parkolni vele, miliméterre beállok bárhova vele úgy, hogy el sem kell fordítanom a fejem. Ehhez képest jártam Matizzal is, abban 2 kézzel kell a kormányba kapaszkodni, kuplunggal és gázzal bűvészkedni, hogy ne fulladjon le, és forgolódni, mert szar a visszapillantó tükre, és tolatóradar sincs.

2019. jan. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Ha árába hírdetett meg,könnyen elviszik..
2019. jan. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!