Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Helo szerintetek mennyibe...

Helo szerintetek mennyibe kerülne egy elsö kerekes autót hátsóra csinálni? Megcsinálná-e szerelő?

Figyelt kérdés

#Elsöjerékmeghajtásrólhátsora #szerelőmegcsinalná
2019. jan. 2. 23:44
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
49%

Azt hittem, a rendszeresen előjövő "szívó motor turbósítása" kérdésnét nem lehet überelni! Tévedtem. :)


Sok millió forintba kerülne. Az első kerék maghajtású autóból ki kellene venni a motort. Azt megtartod, a többi kuka. Eztán a motor köré teljesen egyedileg kellene építeni egy új autót. Itt kezdődik a dolog. Ha még valahogy tegyük fel, meg is valósítod, nagyon kicsi rá az esély, hogy közúton hivatalosan legálisan használhatod is. Nem sok egyedileg épített autó szaladgál az utakon, nem véletlenül.

2019. jan. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
73%

Olcsóbb egy hátsókerekes új prémium mint a golfodat vagy civicedet átalakítani.


Meg lehet csinálni, de az egészet kb le kell cserélni, szét kell vágni. És ha a legprofibbak csinálják végtelen anyiagi kerettel, akkor is a végeredmény sose lesz olyan mint ami most gurult le a szalagról. Egy foltozott cucc lessz a végeredmény, ami bár elmegy de jönnek rajta ki a hibák.

2019. jan. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
18%

Csak halkan szólok, hogy az elsőkerekes autókat gyártják kardánalagúttal is. Méghozzá több százezer szaladgál itt is. Ha valaki figyeli az előtte haladó kocsit, akkor néha láthat olyant is, hogy a hátsó tengelyen ott dudorodik a difi...pedig fronthajtásúnak ismerjük a típust.


Például Esztergomban is gyártottak ilyeneket. meg Japánban is..


szóval lehet kavarni, bontóban kell körülnézni.

2019. jan. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
73%
Bármilyen meglepő, de ez szinte lehetetlen. Mindenféle elvetemült tuningot láttam már, de ilyet még nem. Ott vannak pl a quattro Audik, azoknál is elméletileg egyszerű lenne megoldani, gyakorlatilag mégsem csinálja meg senki hátsókerekesnek.
2019. jan. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

"Csak halkan szólok, hogy az elsőkerekes autókat gyártják kardánalagúttal is. Méghozzá több százezer szaladgál itt is"


Írnál legalább egyet? Nem kötözködés, de tényleg kíváncsi vagyok rá.

2019. jan. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Subaru Justy, Ignis 4x4.

Egy bontott 4x4-ből való hátsó híd, az első hajtás lekötése, az első difi lehegesztése után működhet ezeknél a típusoknál. (elvetemült Ignis a jobb féltenely kihajtásból veszi a kardán hajtását, ezért kell leheggeszteni)

Ennél a két típusnál párszázezerben megáll a dolog, de ettől kezdve csak játszós autó, rendszámot ne akarj rá.

Játszósnak jó, orrnehéz, pillekönnyű a hátulja, a gyengécske motor is bármikor elforgatja erővől legalább az ívbelső kereket, füstölni, csikorogva kanyarogni lehet vele már 40-nél is, de ezt nem nevezném driftelésnek....

2019. jan. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Oké, Justy, Ignis meg volt, csak a többszázezres nagyságrendet nem találtam helyénvalónak.
2019. jan. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 veterán vas ***** válasza:
74%

Sétálj be néhány szervizbe, műhelybe, és kérdezz rá.

Ez semmibe sem kerül, és okulhatsz belőle.


Figyeld a szerelők reakcióját, és készülj fel az alábbi válaszokra:

-nem jól értettem, pontosan mit is akar?

-ne haragudjon, nincs időm hülyeségekre.

-Ön azt nem bírja megfizetni.

-Te komolyan veszed az amcsi autóépítős baromságokat?

-erigymá' kifele a műhelyből kisköcsög!

-stb.

2019. jan. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

""Csak halkan szólok, hogy az elsőkerekes autókat gyártják kardánalagúttal is. Méghozzá több százezer szaladgál itt is"



Írnál legalább egyet? Nem kötözködés, de tényleg kíváncsi vagyok rá."


Például majdnem az összes VW, például a Golf, Passat mind ilyenek, de az Audik, Skodák szintén mind fel vannak készítve a 4x4-re jó nagy kardánalagúttal. Ettől függetlenül még mindig szinte lehetetlen belőlük hátsókerekest csinálni.

2019. jan. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok jó választ és a "parasztságot néhány embertől.


(Akkor marad elsökerekes vagy keresek egy hatsósat)


;)

2019. jan. 3. 16:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!