Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Golf 4et lehet még kapni...

Golf 4et lehet még kapni értelmes állapotút szerintetek itthon?

Figyelt kérdés
Mennyire érdemes ma megvenni egy ilyen idős autot? Bajosak nagyon ? Milyen motorral érdemes? Érdekelnek típushibák esetleg. Válaszokat előre is köszönöm szépen :)

2019. jan. 3. 02:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha 1 millió alatt keresel kompaktot akkor kikerülhetetlen a típus.

Lehet kapni jót természetesen, csak nem 400.000-ért. Én a TDI-met 800.000-ért adtam el másfél éve. 2 év alatt mentem vele 140.000 km-t különösebb probléma nélkül. Abszolút megérte megvenni.

Dízelből gyakorlatilag mindegy melyik motor, mindegyik jó. Benzinesből 1.6 16v-től felfelé, de inkább 1.8 szívó.

Tipikus rohadási pontok: Itt indul meg először a rozsda: Bal első sárvédőív felső éle a kerékjárati ívnél, küszöbök első vége, csomagtér kilincs.

Klíma működjön, "csak gáz kell bele" szövegnek ne dőlj be, a kompresszor kényes, és nem javítható, bontott 20.000 körül van, de bír max egy évet.

2019. jan. 3. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
45%
Az a baj, hogy már közelebb vannak a 20 évhez, mint a 10-hez és borzasztó lehangoló tud lenni, ahogy öregszenek. Van választék más kompaktokból is. 1,8 alatt a benzines felejtős, dízelből jó lehet mind. De elég sótlan egy kocsi.
2019. jan. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 veterán vas ***** válasza:
22%
Értem a kérdést, de egy autóra mégsem mondanám, hogy "értelmes állapotú" :D
2019. jan. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Még mindig vannak egészen jó állapotban megmaradt darabok, valóban tartós autó. Most kint vagyok Németországban, és itt már nem nagyon használnak 15+ éves autót, egy modellt kivéve: 4-es Golfot, az még mindig rengeteg van, és jó állapotúak is. Otthon ugyanez. 1.9 TDI-vel a legésszerűbb venni, de ha ragaszkodsz a benzinhez, akkor az 1.6-os jó, a 2.0 sokat eszik és ritka.
2019. jan. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem kell félni tőlük. Én egy 1,6 16v-t vettem 3 éve 450-ért(ennyit tudtam autóra szánni akkor). Törött is volt valaha látszanak a gittelés nyomai,mondta is az eladó kopogott is a futóműve,kifújt a kipufogó. Ezeket 40-ből megcsináltattam ,meg azóta ráköltöttem kb 70-et(futómű kopó dolgokra).Ennyit kellett rákölteni 3év 38000km alatt pedig nem volt makulátlan előéletű,az ársáv aljából vettem.Azóta is hibátlanul működik,voltam vele németországba,horvátországba,soha nem hagyott cserben. Én nem bántam meg,hogy megvettem.
2019. jan. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!