Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy autónál mi számít sok...

Egy autónál mi számít sok kilométernek?

Figyelt kérdés
Sokszor hallok olyanokat, hogy az autót 400.000KM-nél már motorgenerálozni kell, ebből mi igaz? Itt benzinre és dízelre is egyaránt gondolok. Mi az a kilométerszám, ami fölött nem érdemes megvenni az autót?

2019. jan. 3. 15:45
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Hops, ezt véletlen le entereztem. A lényeg, nem éreztem komfortosnak, ezt a H Astrában megtaláltam, jól kitalált autók, szép külsővel. Illetve alkatrész is jó számban van hozzá jó áron. Nagy motoros benzinben pedig azért nem gondolkodom, mivel nagyon drágák a jó benzinesek, ileltve nekem 1.6 benzinnél nagyobb nem kéne, nem használnám ki. Dízelből pedig 1.7 vagy 1.9-et vennék, volt szerencsém egy próbaúton beülni egy 1.9 CDTI Astra H Caravan-ba, gyárilag 150 lovas okosítva volt 200-ra, olyat ment, hogy a szemöldököm a hátsó ülésen volt, nagyon húzott. A dízelben ez tetszik. A benzinben csak annyi a bajom, hogy nekem az 1.4 90km/h-nál 3000 körül pörög 5. sebességben, 130km/h-nál már 4000 és nem szeretem a sikító motort hallani.
2019. jan. 3. 17:44
 12/15 anonim ***** válasza:
Ha gyorsan kell döntened, akkor csak sűrítési végnyomás-mérést kérj(meleg motornál természetesen), ez majdnem pontosan megmutatja a motor állapotát. Ha jók az értékek, akkor tökmindegy mennyi van benne. Csak ne legyen szétrohadva.
2019. jan. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
56%
Érdekes amit az 5-ös Golfról írtál, mert én úgy tudom hogy annak már nem málik a belseje, mint a 4-es Golfnak. Lehet hogy csak egy nagyon durván leharcolt példányt fogtál ki, ami tanulóautóként nem is meglepő egyáltalán. Azért a Golf sokkal jobb konstrukció, mint a H Astra, egy kategóriával jobbnak érződik.
2019. jan. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Én írtam neked, hogy mást vennék. Nekem 1.7-es kombi dízelhez volt szerencsém, jol el lehet vele mászkálni, 1.9-ben pedig ültem többször. A benzines is tol szépen ám, csak azt pörgetni kell, és az emberek azt hiszik az nem jo a motornak, pedig semmi. Na mindegy is. A lényeg, hogy ha neked ezek az autók tetszenek, akkor tényleg csak állapotot nézzél. Ha mindegy, hogy benzin vagy dízel akkor választék is van bőven, megéri a kínálat tetejéről szemezgetni, már csak türelem kell a megfelelőt kiválasztani és sikerülni is fog. Én szerintem a legésszerűbb választás egy szívó 1.6 benzin, 100lóerő elég bőven mindenhova a kresz keretein belül, városba még nem tul sok, pályára nem kevés, pont jo, fenntartási költségek talán a legjobbak. Nekem 1.6 benzin mazdám van, nem véletlen. Pöpec gép.
2019. jan. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Én is első célpontnak 1.6 benzint nézek, az nem igen hat meg, hogy caravan vagy hatchback, mind a 2 tetszik. Csak ha nem lesz normális 1.6, akkor én zelődök 1.4 hatchbacket, vagy ha az sincs, jöhet a dízel, abból meg 1.7 vagy 1.9... :)


Köszönöm a válaszokat!

2019. jan. 3. 20:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!