Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Minden autónál meg tudják...

Minden autónál meg tudják csinálni a szervízben, hogy csak kuplung felengedésével induljon a kocsi, ne kelljen gázt nyomni hozzá?

Figyelt kérdés

Friss jogsim van. Az oktató autó amin tanultam, ott csak felengedtem a kuplungot és már indult is a kocsi. A családban lévő kocsiknál viszont kell nyomni egy kis gázt is, különben lefulladok. Az a baj, hogy az a kis gáz nekem nem nagyon jön össze sosem, vagy nagyon durván nyomom meg, és kilő az autó, vagy túl finoman, és lefulladok.


Szóval ha elvinném egy szervízbe a kocsit, hogy állítsák magasabb fordulatszámra a motort, akkor azt meg tudják csinálni?


2018. dec. 21. 11:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%
Meg lehet oldani, az alapjárati fordulatszámot kell megemelni. Az égvilágon semmi értelme és károsanyag-kibocsátási mérésen is okozhat gondokat (a fordulatszám és pár kibocsátási érték kiesik a gyárilag megadott tartományból), de ha erre vágysz, nyugodtan költhetsz rá pénzt.
2018. dec. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%

Igen, megoldható. A legjobb egy supercharger beszerelése alapjáraton is erősebb lesz.

Vagy megoldható egy rövidebb egyes fokozattal.

2018. dec. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
76%
Vegyél egy szívó dizelt azzal el lehet simán indulni.
2018. dec. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

A relatív kis lökettérfogatú szívó benzines motorok ilyenek, nyomatékszegények, pláne alacsony fordulaton.

A gázadás csak gyakorlat kérdése. Be kell gyakorolni és belejössz! Kár emiatt az autót buherálni.

2018. dec. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorolni kell és menni fog ne aggódj :) nekünk az egyik dízel a másik benzin. Friss jogsival egy ideig gondot okozott amikor egyikből a másikba pattantam át és el kellett indulnom,de hamar bele jöttem. Aztán csak arra kellett átállnom minden alkalommal,hogy a gyenge szívós benzines közel se ment annyira mint az erős turbós dízel,így azzal sokkal sokkal óvatosabban kellett előznöm,ha nem biciklist meg traktort előztem.
2018. dec. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
70%
Megoldható az alapjárat megemelésével, de nem szabad ilyet csinálni. Légy szives tanulj meg gázadással elindulni, mert műszakilag sem jó az autóknak, ha csak kuplunggal indulsz el, még a nagy dízeleknek sem.
2018. dec. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Beviz Elek ***** válasza:
100%
Megoldható, de célszerűbb megtanulni vezetni.
2018. dec. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Akkor inkább automataváltós kocsit veszek.
2018. dec. 21. 13:30
 9/16 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem az automata vàltos sem indul el bárhol magától!Mi van akkor ha pl. egy közepes dombnak kell elindulnod?Nem olyan nehéz ez mint gondolod!Menj ki egy nyugodtabb parkolóba és gyakorolj!Relative elég egy picit hozzáérni a gázpedálhoz és meg is fogsz tudni indulni bármilyen benzines kocsival ha közben kicsit lassabban engeded ki a kuplungot!Lehet hogy elöször kicsit pörögni fog a motor de ezt még elviselik a kocsik jó párszor utána meg úgyis ráérzel mennyire is kell lenyomnod a gázt hogy szépen induljon el a kocsi!Ha van benne fordulatszámmérő akkor még könnyebb a dolgod!Kb. 1500ig felpörgeted(majd meglátod hogy milyen picit is kell ehhez a pedálon taposnod!)Ha meg van a fordulat akkor szépen nyogodtan ráengeded a kuplungot és jó eséllyel már el is indultàl!Nyugalom és gyakorolj!Menni fog az szépen!😉
2018. dec. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorolj csak szorgalmasan inkább, mások is megtanultak megfelelően gázt adni. Vagy vegyél nagy dízelmotoros autót vagy automata váltósat.
2018. dec. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!