Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honnan tudom megállapítani,...

Honnan tudom megállapítani, hogy ha rossz az egyik csapágy?

Figyelt kérdés
Sok eltérő dolgot hallottam azzal kapcsolatban, hogy ha a kezemben van egy csapágy akkor azt hogyan tudom behatárolni, hogy menthetetlen. Szeretném tisztába tenni a dolgokat. Mikortól menthetetlen egy csapágy? Mik azok a fontosabb jelek amik ezt jelzik? Vegyünk alapul egy főtengely csapágyat.

2019. jan. 5. 20:13
 1/7 anonim ***** válasza:
A siklócsapágy esetében pl. szemmel látható a kopás, ha azt észre lehet venni, akkor kuka. Gördülő csapágynál pedig kiesnek a golyók/kúpok/tűk, akkor az is cserés. Valamint ha megforog a csapon, vagy a házban akkor megvizsgálandó, hogy a csapágy, vagy a csap/ház a ludas
2019. jan. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! Abban az esetben ha van két csapágy amiből az egyiknek van egy pici hangja a másik pedig úgyszintén megforgatásnál mintha le lennének tapadva benne a golyók. Nem szorul egyáltalán csak mintha kosz került volna a golyók közé.
2019. jan. 5. 20:41
 3/7 anonim ***** válasza:
Menthető csapágy max siklócsapágy lehet. A golyós vagy görgős csapágyak amikor elkoptak, morognak vagy épp berágva akadoznak, már kukába valók.
2019. jan. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kimosod, és ha kotyog, szår.
2019. jan. 6. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 D. Brasco ***** válasza:

"hogy ha a kezemben van egy csapágy akkor azt hogyan tudom behatárolni, hogy menthetetlen."


Menthető csapágy nincsen!Nem lehet egyiket sem "felújítani"

2019. jan. 6. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Dehogy nem lehet menteni, van amelyiket a kimosás megmenti.
2019. jan. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
*Persze komolyabb felhasználású csapágyaknál egyértelmű hogy csere.
2019. jan. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!