Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez lehet az EGR szelep Hibája?

Ez lehet az EGR szelep Hibája?

Figyelt kérdés

1,9 sdi motorról lenne szó.Néha nem idnul a kocsi,nem nyit ki a mágmnesszelep az adagolón. De mindíg csak olyankor fordul elő ha melegebb van.Vagy már melegebb a motor az üzemtől és akkor nem akar indulni.A mágnesszelepet kicseréltem,rövid ideig jó volt,majd rájöttem,hogy nem az a rossz hanem az elktronika vacakol,így direktben rákötöttem egy kapcsolóra,így ha nem indul akkor tudom kapcsolni az utastérből,amint jár a motor onnantól már megy magától.Kivétel mikor nem ilyenkor egyből lefullad ha lekapcsolom a kapcsolót,valamint gyenge és erőtlen is a motor ilyenkor.

Na most azon tűnődöm,hogy lehet valami egr hiba miatti védelemből letilt a motor programja. Lehetséges ez?

Igazából minden adott egy egr problémához,csökkent motorteljesítmény,8-10dl/1000km olajfogyasztás.

A mágnesszelep nem igazán magyarázza a csökkent motorteljesítményt,hisz annak külön adtam áramot és teljesen nyitva van.



2019. jan. 6. 14:13
 1/2 anonim ***** válasza:
Lehet hengerfejes, hasonló volt az egyik ismerősömnél az Audinál, ott is elkezdte az olajat enni. Hűtőfolyadékot nézd meg, meg egy VW-es autószerelőhöz vidd el.
2019. jan. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A hűtőfolyadék az rendben,az olajfogasztásra meg azt a választ kaptam,hogy szelepzárszimering csere valószűleg segítene.Egyébként nem erőtlen a kocsi,sőt 50kw-os sdi létére túl jól is húz igaz kb 80-nál elfogy az erő,de ez a turbó hiánya.Sokat költeni nem akarok rá,csak még egy évet kibírhatna amíg van rá műszaki,mert ami pénzt megenne azon jobbat is vehetek.
2019. jan. 6. 18:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!