Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1000 km-en 1 liter motorolaj...

1000 km-en 1 liter motorolaj fogyasztás, de mégis jól megy az autó?

Figyelt kérdés

Hogy lehetséges az hogy eszi az olajat, de mégis jól megy az autó? Én azt értem, hogy szép lassan fokozatosan rosszabb lesz és emiatt nem veszi észre az ember hogy gyengébb lett az autója, DE NEM ez tényleg nem lett gyengébb de akkor mégis hova fogy el ennyi olaj?

Nincs olajtócsa az autó alatt, füstölni sem füstöl.. néha akkor szokott füstölni ha utána töltök és véletlenül túllépem a maximumot egy nagyon minimálisan és akkor utána pl fél nap-1 nap állás után beindítom és nyomja ki a füstöt, de utána már rendben van.


Váltsak motorolajat? másikkal előfordulhat hogy nem fogja zabálni ennyire?

Vagy szelepszár szimering csere? elképzelhető hogy csak ezt kell cserélni és akkor megszűnik az olajfogyasztás?



2018. dec. 28. 07:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
10%
Remélem nem castrol-t locsolsz bele mert azt összetételénél fogva zabálja minden kocsi.
2018. dec. 28. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem castrol, a jelenlegi is Q8 advanced 10w40.
2018. dec. 28. 07:42
 3/17 anonim ***** válasza:
54%

"ez tényleg nem lett gyengébb"


Leméretted fékpadon?


Egyébként nem törvényszerű hogy gyenge is legyen az a motor ami eszi az olajat. Ha csak a szelepszár szimeringgel van gond pl. akkor attól még tud teljesíteni a motor. Ha viszont a motor kopottsága a probléma akkor gyengébb is.

2018. dec. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Nem mérettem még le, de lefogom.

De lemerem fogadni jól fog teljesíteni.

Nem értem, és már unom hogy nem tudom miért fogyassza az olajat.

2018. dec. 28. 08:46
 5/17 anonim ***** válasza:
45%

gyártók szerint,ez nem számít vészesnek....amúgy meg szerelők stb szerint márpedig ez nem jó.

Olajkeresőbe nézd meg,hogy pontosan milyen féle olaj is kell az autóba és olyat vegyél (olyat ad be amit a gyártó javasol hozzá). Ha azt is eszi akkor gyűjtögessél.

2018. dec. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Milyen kocsi?
2018. dec. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Tuti Castro-evő. :D Na mindegy ekkora őrültséget régen olvastam.


Vizet amúgy nézted? Mert ha se nem füstöl, se nem folyik, akkor esetleg még hengerfejes és nyomja bele a vízkörbe, az is eléggé feltűnő lesz.

2018. dec. 29. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Vizet egyáltalán nem eszi.
2018. dec. 29. 09:05
 9/17 A kérdező kommentje:
Milyen evő?😄 amúgy tényleg nem eszi a vizet, akkor csak szimplán kopott lenne a motor?
2018. dec. 29. 09:07
 10/17 anonim ***** válasza:
Vagy le van ragadva az olajlehúzó gyűrű
2018. dec. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!