Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Automata régi Suzuki Swiftnél...

Evele123 kérdése:

Automata régi Suzuki Swiftnél normális a 8 literes fogyasztás 100 kilométeren?

Figyelt kérdés
Normál 95-ös benzint tankolunk bele, 1998-as évjáratú, 1.3-as motorral, vegyes használatban kb. fele-fele város és országút. Sokat számítana a prémium benzin? Előre is köszi a válaszokat.

2019. jan. 6. 19:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Tökéletes
2019. jan. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ígen ez jó, a prémium benzin többe kerülne de semmi haszna.
2019. jan. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ment a zöld kéz mindenkinek... :-)
2019. jan. 6. 20:56
 4/8 anonim ***** válasza:
31%

Ez így bőven jó. A prémium benzinnel tankolni egy autót elég fél évente egyszer egy teli tank, lehetőleg úgy teletölteni az autót hogy a benne lévő üzemanyag kevesebb 5 liternél mert így még van valami értelme. Egyébként meg a fogyasztás nem változna jelentősen, maximum néhány decivel enne kevesebbet maximum, de annyira nem éri meg állandóan ezt tankolni mert nem lenne jelentősebben jobb a fogyasztás. Fél évente meg azért jobb ezt tankolni mert vannak benne olyan speciális adalékok amik némileg pucolják a motor belső részeit, ezt érdemes megtenni fél évente egyszer, mondjuk télen leginkább hogy hamarabb bemelegedjen, mert ilyen téren jobb a prémium, meg egyszer kora nyári időbe mondjuk ilyen májusi napokon amikor nincs az a nagy forróság, vagy ősszel amikor enyhe idő van de jó száraz minden, akkor is érdemes teletankolni és egy hosszú utat menni vele ahol picit "kiégeted" a kormot, ennyit segít rajta a prémium üzemanyag. Nem jelentősen ezt hozzáteszem de időnként nem árt az autót megkínálni komolyabb cuccal, ha anyagilag nem igazán teheted akkor évente egyszer mindenképpen. Dízelnél is kb ugyan ezt érdemes megtenni.

Mondjuk én nekem amikor még benzines autóm volt adódott olyan probléma hogy a gázpedált hiába nyomtam nehezen reagált rá, szinte alig volt ereje az autónak, de azért tudtam vele menni rendesen csak a gyorsulás volt érezhetően lomha. Egy szerelő mondta nekem hogy prémiummal lehetőleg egy nevesebb kútnál tankoljam tele ahogyan korábban már leírtam hogyan és úgy menjek vele egy nagy autós útra olyan 30-50 km-ert egy indítással menjek vele, ahol lehet azért nyomjam oda a gázt magas fordulaton hogy picit kiégjen meg kitisztuljon, és utána is sokat járjak az autóval ha egy mód van rá, mert időnként nem ártana neki.

Igaza volt mert észrevehetően javult a helyzet nem azonnal hanem fokozatosan lett jobb. Meg azt is javasolta nekem ha úgy jön ki a lépés akkor minden tankolásnál más kúton tankolja, pontosabban más cégnél. Azt ő is tudja meg sokan mások is, meg mielőtt valaki itt jönne nekem ezzel tudom hogy Magyarországon minden benzinkút a MOL alap üzemanyagát kapja, persze a Nyugati országrészeken megeshet hogy osztrák cuccot kapnak, de a lényeg hogy az adalékolás viszont különbözik mert minden kútnál más-más adalékokkal dolgoznak és nem át minden tankolásnál váltogatni, mondjuk egyik tankolásnál mész a mol-hoz, akkor utána a shell-hez, azután meg OMV. Aztán előlről vagy például OMV után Shell, vagy azután OMV utána MOL és így tovább. Persze annyira nem számottevő ha nem megoldható meg messze vannak más más kutak azért hülyeség odáig elmenni, de ha megteheted mert mondjuk a környékeden meg a szokásos útjaidon mondjuk érintve van más már kút akkor érdemes oda kitérőt tenni ha már lehet bele tankolni. De ez annyira nem fontos, ha megtudod oldani megcsinálhatod, de ha nem akkor nem. A fogyasztáson ami a kérdésed azon annyira minimális lenne az eltérés hogy nem vennéd észre számottevően, és persze most normál benzinről beszélünk, de azt is érdemes figyelembevenni hogy akármilyen noname mezei kúton sem szabad tankolni mert azok a legsilányabbak azoktól a motor kínlódik és bizony többet fog zabálni belőlük (sajnos tapasztaltam). Prémium benzin legjobb a Shellnél véleményem szerint, Ha valaki esetleg Dízeles annak közlöm hogy inkább OMV kúthoz menjen prémium gázolajért mert az jobb a Shellnél.

2019. jan. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem kell ezekbe prémium benzin.

Ilyen kis és ilyen idős motor esetében sem teljesítménybeli sem élletartam beli különbséget nem fog jelenteni a prémium. Tankolhatsz bele ha megnyugtatja a lelked. Nekem is van ismerősöm aki az 1.2 focusba azt tesz. De a jó érzésen túl nem jelent semmit az autónak.

2019. jan. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom nekem ezres van 70-30% varos orszagut es 5.5 az atlagfogyasztasom en a 8-at soknak erzem nem hiszem annyival nagyobb lenne az a motor
2019. jan. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 totesq ***** válasza:

Szassz!

Nekem 1.3-as van automata és bizony 8 liter az.

2019. febr. 12. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Csupi1988 válasza:
G13BA motorral szerelt 1994es suzukim 5,7 átlag fogyasztással muzsikál. Nem tudom mennyire normális akkor a 8liter...
2022. jún. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!